Wypadanie włosów to problem, który dotyka coraz więcej kobiet. To normalne, że podczas codziennej stylizacji i szczotkowania włosy wypadają, ale jak sprawić, by to zjawisko nie przerodziło się w poważny problem? Na początku trzeba zastanowić się co tak naprawdę powoduje, że naszych włosów jest coraz mniej.

Utrata włosów może być wynikiem wielu różnorodnych czynników. Jest to spowodowane m.in. przez stres i złe nawyki żywieniowe. Innymi winowajcami jest niedobór żelaza, problemy z tarczycą i zaburzona równowaga hormonalna.

W ciągu dnia trudno jest wygospodarować czas dla siebie. Natłok obowiązków i szybkie tempo życia wpływa na naszą dietę i myślenie o pielęgnacji. Wybieramy produkty, które mają nam zapewnić natychmiastowy efekt, ale nie zawsze otrzymujemy obiecywany rezultat.

ZOBACZ TEŻ: INSPIRACJE NA ŚWIĄTECZNE PAZNOKCIE, KTÓRE BĘDĄ PASOWAĆ DO KAŻDEJ STYLIZACJI!

Wszyscy tracimy włosy każdego dnia podczas szczotkowania i codziennej pielęgnacji. To zupełnie normalne zjawisko. Tak naprawdę codziennie wypada nam od 50 do nawet 100 włosów. Problem pojawia się wtedy, gdy ta ilość niepokojąco wzrasta.

Tak naprawdę najlepszym sposobem na powstrzymanie wypadania włosów jest działanie od wewnątrz. Najskuteczniejszym krokiem jaki możemy podjąć jest karmienie naszych włosów odżywczymi substancjami. Żelazo i witamina B zapewniają odpowiednie krążenie krwi, a cynk reguluje pracę gruczołów łojowych.

Odpowiednia pielęgnacja skóry głowy jest niezbędna, by zapobiec przerzedzeniu włosów. Dobrym rozwiązaniem są peelingi, które naprawiają barierę wodno-lipidową skóry i oczyszczają ją z zanieczyszczeń i resztek produktów do stylizacji włosów. Masaż wykonywany podczas oczyszczania pobudza krążenie i dotlenia cebulki włosów.

ZOBACZ TEŻ: STRADIVARIUS TEŻ WPROWADZA PERFUMY! WIEMY JAKIE ZAPACHY KRYJĄ SIĘ WE FLAKONIKACH

Oto lista produktów, które pomogą zadbać o skórę głowy i włosy:

Dlaczego Twoje włosy wyglądają na cieńsze niż zwykle i jak temu zaradzić

Davines Detoxifying Szampon Rewitalizujący

Dlaczego Twoje włosy wyglądają na cieńsze niż zwykle i jak temu zaradzić

Kerastase Kąpiel wzmacniająca włosy

Dlaczego Twoje włosy wyglądają na cieńsze niż zwykle i jak temu zaradzić

Organic Hair Peeling do skóry głowy

Dlaczego Twoje włosy wyglądają na cieńsze niż zwykle i jak temu zaradzić

Yves Rocher Detoksykujący peeling do skóry głowy