Wszystkie doskonale zdajemy sobie sprawę, że słońce może uszkodzić naszą skórę. Filtry przeciwsłoneczne nie są przeznaczone wyłącznie do twarzy i ciała. Włosy również mogą korzystać z niewidzialnej osłony przeciwsłonecznej.

Niedawne badania przeprowadzone przez markę kosmetyków do pielęgnacji włosów ujawniły, że najczęściej zgłaszaną przyczyną wypadania włosów podczas wakacji są promienie słoneczne, chlor w basenach i słona morska woda. Osoby biorące udział w badaniu zauważyły, że uszkodzenie przejawia się poprzez nadmierną suchość włosów, rozdwojone końcówki, blaknięcie koloru, zmianę koloru, suchość skóry głowy.

ZOBACZ TEŻ: PIELĘGNACJA SKÓRY TWARZY LATEM, CZYLI 10 NAJLEPSZYCH KOSMETYKÓW Z FILTREM!

Najlepszym sposobem na ochronę włosów latem jest oczywiście trzymanie się jak najdalej od słońca, a więc noszenie czapek lub chust. Jeśli naprawdę chcesz, aby Twoje pasma były piękne przez całe lato, spryskuj je kosmetykami ochronnymi.

Przetestowałyśmy wiele z nich. W poniższej liście znajdziecie naszych faworytów. Poza ochroną przed promieniami słonecznymi pamiętaj również o intensywnym nawilżaniu!

ZOBACZ TEŻ: TA DOMOWA MASECZKA ZAWSZE POMAGA! WYPRÓBUJ, JEŚLI MASZ SUCHE I ZNISZCZONE WŁOSY

Dodałybyście coś jeszcze?