Podczas gdy blondynki od dawna sięgają po fioletowe szampony, brunetki zostały pozostawione w zasadzie bez rozwiązania poprawiającego koloryt. Do tej pory. Wraz z pojawieniem się niebieskiego szamponu, zyskały łatwy w użyciu produkt, który pomaga w pielęgnacji ciemnych włosów.

Zasada jest taka sama. Fioletowy szampon rewitalizujący kolor doskonale neutralizuje niepożądany, żółtawy odcień włosów blond po rozjaśnianiu lub koloryzacji i pozwala na usunięcie pozostałości produktów po tych zabiegach. Niebieski szampon neutralizuje pomarańczowe i czerwone odcienie w ciemnych włosach brunetek.– tłumaczy kolorysta Mathew Wickham.

ZOBACZ TEŻ: FALLAYAGE, CZYLI TREND, KTÓRY POKOCHAŁY WSZYSTKIE BRUNETKI! (FOTO)

Niebieski szampon to wybawienie dla ciemnowłosych kobiet, które musiały często odwiedzać fryzjerów. Podczas gdy fioletowy szampon ma na celu zneutralizować jasne odcienie w blond włosach i dać chłodnym odcieniom włosów popielaty połysk, niebieski szampon celuje w pomarańczowy odcień, który często pojawia się na brązowych włosach.

Czy blondynki mogą używać niebieskiego szamponu? Krótko mówiąc, nie. Szampon na bazie koloru niebieskiego nie jest zalecany do włosów o żółtym odcieniu. Blondynki powinny całkowicie unikać niebieskiego szamponu i trzymać się swojej fioletowej buteleczki.

ZOBACZ TEŻ: NAJLEPSZY KOLOR SZMINKI DLA BRUNETEK! KATHERINE LANGFORD W BŁYSKU FLESZY

Miałyście przyjemność go stosować?