Detoks to słowo, które nie musi odnosić się wyłącznie do diety. Chociaż to dobry pomysł, który pomoże nam oczyścić organizm i wzmocnić odporność, możemy wprowadzić zmiany także w naszej codziennej pielęgnacji włosów. Pielęgnacja skóry głowy to pierwszy krok do lśniących i mocnych włosów. Resztki produktów do stylizacji, sebum i zanieczyszczenia zatykają mieszki włosowe, co może prowadzić do osłabienia kondycji włosów i zahamowania ich  wzrostu.

Naturalne sposoby na walkę z wypadaniem włosów

Peeling do skóry głowy zadziała jak detoks. To szybki sposób na dokładne oczyszczenie skóry głowy. Dodatek octu jabłkowego dokładnie usunie martwe komórki skóry oraz nagromadzone zanieczyszczenia.

Peeling do skóry głowy odblokuje mieszki włosowe, wspomoże krążenie krwi, przyspieszy wzrost włosów i dokładnie oczyści skórę głowy.

Kwas jabłkowy zawarty w occie delikatnie złuszcza i oczyszcza. Dodatkowo równoważy pH skóry głowy oraz zadziała antybakteryjnie.

Domowy peeling do skóry głowy – jak go przygotować:

  • ¼ szklanki różowej soli himalajskiej (lekko zmielonej)
  • łyżka octu jabłkowego
  • 1,5 łyżki oleju kokosowego (roztopionego)
  • łyżeczka miodu
  • 1 łyżka żelu aloesowego

Dodatek soli himalajskiej, która jest bogata w witaminy i minerały, wzmocni działanie i odżywi włosy od nasady. A olej kokosowy i aloes zadba o nawilżenie i ukojenie skóry głowy.

Sok z cebuli: kompleksowe rozwiązanie na wzmocnienie i szybszy wzrost włosów

Peeling detoksykacyjny najlepiej przechowywać w lodówce. Wystarczy zastosować go 1-2 razy w tygodniu, by dokładnie oczyścić mieszki włosowe i pobudzić pasma do wzrostu.