Koloryzacji inspirowanych różami widziałyśmy już naprawdę dużo. Nowe propozycje dosłownie zalewają nasz Instagram. Ale czy istnieje coś takiego jak zbyt wiele trendów w koloryzacji? Z tą teorią nie zgadza się kolorystka Caitlin Ford. Jej zdjęcie trafiło do mediów społecznościowych i od razu rozprzestrzeniło się po sieci. Fanki farbowania pokochały ten kolor.

Wystarczy kilka sekund przeglądania dzieł kolorystki, aby zrozumieć, że jeśli chodzi o włosy, nie lubi nudy. Caitlin Ford to autorka najpopularniejszych tęczowych koloryzacji na Instagramie. Włosy swoich klientek zamienia w prawdziwe dzieła sztuki. Piękne pastele postanowiła zamienić na coś bardziej mrocznego.

ZOBACZ TEŻ: STYLIŚCI ZWARIOWALI NA PUNKCIE KOLORYZACJI WIDMO! ZOBACZ, JAK WYGLĄDA KOLOR…

Róża pustyni to kolor, o którym mówi się, że jest głębokim, przydymionym i schłodzonym kolorem magenty z odcieniami szarości. Pasma bladej, prawie platynowej podstawy połączone z jasnymi odcieniami fioletu są ukłonem w stronę orlich piór.

Koloryzację poszczególnych pasm zawsze wykonuję w pionie, aby kolor był idealnie rozproszony. W ten sposób koloryzacja nie jest zbyt ciężka. Wyciągam włosy pod kątem 90 stopni od głowy klientki i nakładam kolor, co pozwala mi stworzyć wielowymiarowy efekt.

– tłumaczy autorka koloryzacji desert rose.

ZOBACZ TEŻ: TEN KOLOR STAJE SIĘ PRAWDZIWYM HITEM GDY WPRAWIMY WŁOSY W RUCH! [VIDEO]

Zanim zdecydujesz się na wizytę u fryzjera, przygotuj się na rozjaśnianie. Na chwilę staniesz się platynową blondynką. Gdy Twoje włosy będą już wystarczająco jasne, trzeba będzie je stonować, aby uzyskać chłodniejszą, beżową bazę. Według Caitlin koloryzacja desert rose najlepiej prezentuje się w towarzystwie chłodniejszych odcieni skóry.

Taka koloryzacja wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Szampony przeznaczone do włosów farbowanych do konieczność. Warto myć je zimną wodą. Dzięki temu ryzyko szybkiego wyblaknięcia koloru jest dużo mniejsze.

ZOBACZ TEŻ: FALLAYAGE, CZYLI TREND, KTÓRY POKOCHAŁY WSZYSTKIE BRUNETKI! (FOTO)

Co myślicie o koloryzacji desert rose? Podoba się Wam?