Przez długie lata brwi były traktowane raczej po macoszemu. Wychodziłyśmy z założenia, że im mniej owłosienia nad oczami, tym lepiej. Pozbywałyśmy się ich przy pomocy wosku i precyzyjnych pęset, a efekty widoczne są do dziś. Musimy się bardzo postarać, żeby sprostać aktualnie obowiązującym trendom.

Te są zupełnie inne, bo teraz liczy się objętość. Jak ją uzyskać, jeśli osłabione uporczywą regulacją brwi nie chcą rosnąć? Z pomocą przychodzi niepozorny kosmetyk, dla którego znalazłyśmy zupełnie nowe zastosowanie. Metoda „na mydło” wizualnie je powiększa, ale coś za coś – twierdzi Sandra Lee. Popularna doktor dermatologii ostrzega przed tą techniką.

Przepis babci, który uratował moje brwi! Wypróbuj koniecznie!

Brwi na mydło

Według niej, jeśli decydujemy się podkreślić brwi w ten sposób, to nie powinnyśmy robić tego codziennie. Na dłuższą metę może bardzo zaszkodzić samym włoskom, jak i skórze wokół oczu.

To groźne przede wszystkim dla osób z wrażliwą cerą, bo w tym miejscu jest bardzo cienka. Klasyczne mydło ma w składzie sporo substancji drażniących, takich jak sodium lauryl sulfate, która odpowiada za pienienie się specyfiku. Jeśli pozostawimy ją na skórze bez spłukiwania, wtedy zadziała bardzo agresywnie

– tłumaczy lekarka. Efekt? Zaczerwienienie, suchość, swędzenie, wypryski, a nawet pęcherze.

Twoje brwi również wymagają pielęgnacji. Oto trzy profesjonalne wskazówki, jak zrobić to dobrze

Czym układać brwi?

Jest jeszcze jeden powodów, dlaczego stylizowanie brwi przy pomocy mydła może bardziej zaszkodzić, niż pomóc. Uwagę na niego zwraca Jared Bailey, ekspert firmy Benefit Cosmetics, który specjalizuje się w tym elemencie makijażu.

Kiedy zaaplikujesz na szczoteczkę zbyt grubą warstwę mydła, wtedy przy każdym kolejnym ruchu zwiększa się ryzyko wyrwania włosków. Może to prowadzić do ubytków i zmiany kształtu brwi. Zawsze wybieraj kosmetyk przeznaczony konkretnie do tego

– sugeruje. I zachęca, by zastąpić tradycyjne mydło np. przezroczystym żelem utrwalającym, który oferuje coraz więcej marek kosmetycznych. Także tych drogeryjnych i przyjaznych dla portfela.

Idealne włosy wyglądają właśnie tak. Kobiety doceniły ich kolor i długość