Współcześnie odczuwamy coraz większą presję idealnego wyglądu, do tego stopnia, że przeszkadzają nam nawet włoski w nosie. Internetem zawładnęła teraz moda depilowania ich… woskiem. Jak się jednak okazuje, to kolejny internetowy trend, który może przynieść zdecydowanie więcej szkody niż pożytku.

„Surowa woda” – kolejny bezsensowny i niebezpieczny trend zza oceanu?!

Włosy w nosie są jak filtr powietrza w płucach: wpuszczają świeży tlen, jednocześnie zatrzymując brud, bakterie i toksyny na zewnątrz – tłumaczy dr Max Malik z Cosmetics Clinic w rozmowie z serwisem popsugar.com.

Niebezpieczny trend na powiększanie ust. Dziewczyny robią to za pomocą…

I dodaje – włoski w nozdrzach pomagają również nawilżyć powietrze, którym oddychamy, dzięki czemu cały układ oddechowy nie wysycha.

Najprościej rzecz ujmując, włoski w nosie są nam po prostu potrzebne do prawidłowego funkcjonowania, a ich regularna, całkowita depilacja może prowadzić do wielu problemów zdrowotnych, jak osłabienie układu odpornościowego, czy infekcje. A samo ich wyrywanie, czy woskowanie może także powodować podrażnienia skóry, a nawet wrastanie włosków, co w tej części ciała, może mieć naprawdę przykre konsekwencje.

Kobiety robią to z ODKURZACZEM, żeby skrócić miesiączkę. Lekarze alarmują

Zdaniem dermatologów, najbezpieczniej jest po prostu delikatnie przyciąć przeszkadzające nam włoski.