Fioletowe włosy mają silne uwarunkowanie kulturowe. To koloryzacja, która była szczególnie popularna w latach 70. Odcienie były wybierane przede wszystkim wśród członków punk rockowych grup, jako jedna z form buntu i wyrażenia indywidualizmu. Prawdopodobnie nikt nie spodziewał się wtedy tego, że kilkanaście lat później kolor ten zostanie ponownie odkryty przez hollywoodzkie gwiazdy.

Liliowe odcienie przez długi czas były częścią wizerunku Kelly Osbourne czy też Nicole Richie. W tym sezonie fiolet jest modny pod ciemniejszą, bardziej intensywną postacią. To propozycja wprost idealna na jesień. Pozwala wyróżnić się z tłumu ciepłych, czekoladowych odcieni i blondów.

Hybrydowy brąz. Modna koloryzacja włosów dla brunetek

Wbrew pozorom to bardzo wdzięczny odcień, który możesz wykorzystać na wiele różnorodnych sposobów. Oczywiście pierwszą propozycją jest pokrycie całych pasm na intensywny kolor. Inną opcją jest stworzenie mniej widocznych fioletowych pasm od spodu albo wybranie wciąż szalenie modnego ombre z ciemnym kolorem u podstawy, który stopniowo przechodzi w fioletowe refleksy.

Szokująca zmiana Jennifer Lopez. Gwiazda obcięła włosy!

Oto najpiękniejsze propozycje na Dark Purple Hair: