Pielęgnacja włosów wymaga cierpliwości, czasu, i co najważniejsze, dobrych jakościowo produktów. Odwiedzając swojego stylistę fryzur możesz uzyskać wiele cennych wskazówek, co zrobić, by na dłużej zachować świeżość i blask koloru. Zazwyczaj jednak jesteśmy tak bardzo skupione na naszym nowym, bajecznym odcieniu, że szybko o nich zapominamy. Tymczasem istnieje jedno słowo klucz, które warto zanotować: toner do włosów. Zazwyczaj mamy już jakieś pojęcie na temat tego kosmetyku. Wiemy przecież, że to produkt, który dba o kolor włosów i sprawia, że są miękkie i lśniące. Ale jak dokładnie włączyć go do naszych procedur kosmetycznych? Oto informacje, które mogą się przydać.

Toner do włosów – co to za kosmetyk?

Fryzjer Joel Warren zdefiniował toner nie jako zwykły kosmetyk, ale raczej jako specjalistyczny preparat, który ma ożywić i zregenerować włosy. Mówiąc ogólnie – istnieją pewne produkty, które różnią się od siebie poziomem trwałości, a wszystkie one są nazywane tonerem.

HIT z Tik Toka! Domowa maska do włosów z magicznym składnikiem. Po jej użyciu włosy mają niesamowity połysk

Tonery zazwyczaj stosuje się pomiędzy koloryzacją – by odświeżyć i dodać blasku włosom. Jest to szczególnie przydatne dla blondynek i kobiet, które lubią rude odcienie. Polecam go szczególnie Paniom, które wybierają srebrzyste i czerwone odcienie. Kolory te wymagają szczególnej pielęgnacji, aby utrzymać ich chłodną tonację. tłumaczy ekspert. Dodaje też, że to dobry sposób dla brunetek, które nie chcą często farbować włosów, ale boją się, że kolor wyblaknie pod wpływem słońca.

Wiele z nas może obawiać się, że toner może spowodować uszkodzenia włosów, ale Warren tłumaczy, że jego zadanie jest zupełnie inne Kiedy rozjaśniasz pasma otwierasz łuski, a to sprawia, że kolor szybkiej się wypłukuje, a włosy stają się szorstkie i suche. Zadaniem toneru jest wypełnienie ubytków w strukturze włosów, a to pomoże utrzymać je w lepszym stanie.

Fryzjerzy nie polecają jednak używania toneru po każdej koloryzacji, ponieważ jego zadaniem jest dodanie intensywności, a niekoniecznie ma to sens przy każdym kolorze włosów. Wszystko zależy więc od tego, co chcemy osiągnąć.

ZOBACZ TEŻ: NIESAMOWICIE PROSTE SPOSOBY NA TO, BY WŁOSY WRESZCIE BYŁY GŁADKIE I LŚNIĄCE

Co Wy na to?