Jeśli kiedyś zadałaś sobie pytanie, co robią włosomaniaczki, że ich włosy są tak silne i błyszczące, oto jeden z ich sekretów. Jednym z ich zaleceń jest mycie włosów odżywkami.

Odżywka na całej długości włosów

Pierwsza z metod zakłada mycie włosów odżywką na całej długości. Metoda ta może być nieodpowiednia dla osób, które naturalnie mają ciężkie włosy lub mają problem z objętością u nasady. Niewykluczone, że występuje on przez źle dobrany szampon, dlatego warto spróbować nowej pielęgnacji. Odżywki, których używamy zazwyczaj na końce włosów, w większości mogą zawierać oleje, które będą nieodpowiednie dla włosów znajdujących się przy skórze głowy, dlatego warto zaopatrzyć się w produkt, który będzie bogaty w proteiny. Dzięki temu nie obciążymy włosów u nasady. Pamiętaj, aby całkowicie wyeliminować odżywki z silikonem! Jeśli obawiasz się użyć skoncentrowanej formuły, produkt możesz rozcieńczyć wodą lub wybrać odżywkę, która jest przeznaczona do mycia. Masaż skóry pomoże oczyścić pory. Możesz od razu umyć całą długość włosów lub zrobić to stopniowo: najpierw te u nasady, a potem końce. Odżywki mogą się nawarstwiać, dlatego nie rezygnuj całkowicie z mycia szamponem. Wybierz jeden lub dwa dni w miesiącu, gdzie dogłębnie oczyścisz włosy.

Anna Lewandowska zdradza swój przepis na piękne włosy. To naturalna pielęgnacja

OMO

Metoda OMO składa się z trzech etapów: odżywka, mycie, odżywka. Mycie tą metodą co prawda trwa dłużej, jednak daje wspaniałe efekty. Zacznij od naniesienia na włosy odżywki, która zabezpieczy je przed silnym środkiem oczyszczającym, jakim jest szampon. Możesz ją zastąpić olejem. Następnie spłucz produkt, włosy u nasady umyj szamponem, natomiast na końce nałóż odżywkę.

Warto dać szansę i wypróbować którąś z tych metod. Zdecydowanie złym pomysłem jest używanie szamponu na całej długości włosów: przez to nasze włosy mogą się wysuszać i puszyć, dlatego warto wypróbować nową pielęgnację i zadbać o ich odżywienie.

Ceglane włosy: ten kolor jest tak piękny, że trudno oderwać od niego wzrok