Jeśli jeszcze nie poświęciłaś się zabiegom depilacji woskiem lub depilacji laserowej , prawdopodobnie nadal polegasz na skromnej maszynce do golenia, aby Twoje nogi były jedwabiście gładkie. Golenie to sprawdzona metoda, która jest używana przez kobiety od dziesięcioleci. W przeciwieństwie do innych dostępnych obecnie technik usuwania włosów, golenie na ogół nie wiąże się z bólem, wizytą w salonie ani drogimi technicznymi narzędziami.
Minusem jest jednak to, że golenie wymaga bardziej regularnej pielęgnacji do utrzymania wyników. Co z podgalaniem na sucho, podczas którego pomijamy prysznic?

Genialny sposób na depilację z TikToka. „Ogolenie każdej nogi zajęło mi 5 sekund”

Golenie na sucho może uszkodzić skórę

Standardowe golenie pod prysznicem jest zwykle bezbolesne, pomijając sporadyczne zadrapania na kolanach lub kostkach. Według ekspertów golenie na sucho znacznie częściej powoduje podrażnienia.

„Golenie na sucho naprawdę powinno być wykonywane tylko w razie potrzeby”

– powiedziała Byrdie Jodi Shays, kosmetyczka i właścicielka salonu. Oprócz ryzyka zapalenia, golenie bez wody może również powodować mnóstwo innych nieprzyjemnych skutków ubocznych. Używając maszynki do golenia – zwłaszcza tępej – możesz spodziewać się skaleczeń, przesuszenia skóry, swędzenia, podrażnień, wyprysków i wrastających włosków.

Sonda

Golenie na sucho

Zdarzyło ci się ogolić nogi na sucho?

Jeśli zdecydujesz się na golenie na sucho

Jeśli jesteś zdesperowana i nadal chcesz spróbować golenia na sucho, kilka prostych sztuczek może sprawić, że proces ten będzie znacznie łatwiejszy. Nie zawracaj sobie głowy chlapaniem nóg wodą ze zlewu. Oprócz bałaganu na podłodze w łazience, niewielka ilość wody raczej nie pomoże. Lepszym rozwiązaniem, gdy nie możesz wziąć pełnej kąpieli lub prysznica, jest nałożenie produktu nawilżającego na skórę. „Jeśli nie masz dostępu do wody i musisz się ogolić, spróbuj nałożyć na nogi odżywkę do włosów, zanim zaczniesz je golić brzytwą, aby zmniejszyć tarcie i zapobiec podrażnieniom. Postępuj powoli i delikatnie, idąc w kierunku wzrostu włosów i unikając golenia tego samego miejsca więcej niż jeden raz, aby zapobiec podrażnieniom.

Mieszkanie Anny Dereszowskiej zachwyca. Aktorka postawiła na elegancki minimalizm i klimat zen