Która z nas nie kocha czekolady? Ma ona wiele wspaniałych właściwości. Ponieważ zwiększa poziom glukozy we krwi, rozbudza nas. Spożywanie czekolady zwiększa poziom endorfin, czyli hormonów szczęścia. Poprawia się nasz nastrój i samopoczucie, a przy okazji… czekolada jest po prostu przepyszna.

„Podczas słonecznych dni powinniśmy bardziej zadbać o nasze włosy”. Anna Mackojć o włosach w słońcu

Czekolada w kosmetykach: właściwości

Czekolada ma wysoką zawartość masła kakaowego, co oznacza, że posiada zdolność zmiękczania skóry. Wykazuje również działanie odmładzające i odświeżające skórę. A wszystko to dzięki zawartości przeciwutleniaczy oraz flawonoidów! Świetnie sprawdza się w zwalczaniu suchości skóry. Czekolada oraz kakao są coraz popularniejszymi składnikami kosmetyków. Co ciekawe, są one w stanie zminimalizować widoczność blizn i rozstępów! Czekolada zawiera także witaminy A, B i E, które także wpływają na kondycję skóry.

Nutella wycofana ze sklepów. Krem czekoladowy okazał się szkodliwy dla zdrowia

Czekolada w kosmetykach: pielęgnacja włosów

Jednakże czekolada ma pozytywny wpływ nie tylko na skórę, lecz także na włosy. Czekoladowa kuracja sprawia, że włosy stają się gładkie i sprężyste. Nawilża i odżywia włosy, wygładzając je i nadając im niesamowity blask. Dlatego kakao to świetny składnik domowych kosmetyków do włosów.

Serum do włosów – czy warto dodać ten kosmetyk do codziennej pielęgnacji?

Czekolada w kosmetykach: domowa maska do włosów

1 łyżka emolientowej maski do włosów,

1 żółtko,

1,5 łyżeczki oleju,

1,5 łyżeczki kakao.

Do maski do włosów stopniowo dodawaj wszystkie składniki, cały czas mieszając. Pilnuj, aby kosmetyk miał jednolitą, gładką konsystencję. Gdy będzie gotowy, nałóż go na mokre włosy i pozostaw na około dwadzieścia minut, następnie spłucz. Taką maskę możesz powtarzać dwa-trzy razy w tygodniu. W ten sposób uzyskasz najlepsze i długotrwałe efekty!

Podsumowując, warto wypróbować czekoladę, nie tylko w poprawianiu humoru, ale i w pielęgnacji włosów!