Większość z nas nie zdaje sobie z tego sprawy, ale mokre włosy są o wiele bardziej narażone na uszkodzenia i podatne na złamania. Nawet z pozoru zwyczajne czynności, takie jak rozczesywanie splątanych pasm, mogą  szybko odbić się na ich kondycji. Sprawdź jak postępować z wilgotnymi włosami, by zminimalizować ryzyko ich uszkodzenia.

Pierwszą zasadą, z której warto uczynić nawyk, jest szczotkowanie włosów tuż przed umyciem. Splątane kosmyki, kołtuny i zmierzwione włosy lepiej jest dokładnie rozczesać przed zamoczeniem ich w wodzie, dzięki czemu unikniesz ryzyka nadmiernego wypadania i złamań włosów.

Jak dbać o włosy, gdy są mokre

Proste włosy bez ingerencji prostownicy i suszarki? Wypróbuj mleko!

Po umyciu pamiętaj, by traktować je bardzo delikatnie. Do lekkiego rozczesania pasm wybierz szczotkę z naturalnym włosiem. Zwróć uwagę na to, by zacząć przeczesywać kosmyki od dołu, powoli kierując się ku nasadzie. Warto też stosować mgiełki do włosów. Dodatkowo odżywią i wzmocnią włosy. Spryskaj nią pasmo po paśmie stosując odpowiednią odległość. Staraj się, by kosmetyk pokrył same włosy, bez osiadania na skórze głowy.

Do osuszenia włosów stosuj miękkie ręczniki lub bawełnianą koszulkę i nie pocieraj nią zbyt energicznie. Dopiero, gdy włosy będą zupełnie suche, możesz przejść do ich stylizacji. Nigdy nie używaj urządzeń takich jak: lokówka i prostownica, zanim nie będziesz mieć pewności, że włosy nie są nawet odrobinę wilgotne. Stosowanie wysokich temperatur na mokre pasma to najszybsza droga do tego, by spowodować nieodwracalne uszkodzenia.

Dziewczęce fryzury z kucykiem w roli głównej. Zakochasz się w tych upięciach!

Pamiętaj, że ta zasada dotyczy także produktów zabezpieczających przed wysoką temperaturą – dopiero, gdy produkt wsiąknie we włosy, możesz rozpocząć stylizację.

Stopień elastyczności włosów zmienia się, gdy przechodzą od stanu gdy są mokre, lekko wilgotne i zupełnie suche, dlatego nigdy nie związuj je w kucyk zaraz po umyciu. Jeśli musisz je podpiąć lepiej użyj w tym celu spinki, niż ciasnej gumki.