Apaszki jeszcze do niedawna kojarzyły mi się z tymi delikatnymi kwadratami we wzorki, które moja mama nosiła w latach ‘90 pod kołnierzyk. Wtedy to było naprawdę modne i wiele kobiet uważało ten strój za formalny i bardzo stylowy. W zeszłym sezonie apaszki wróciły, ale zupełnie odeszły od zestawiania się z białymi koszulami i doskonale odnalazły się na włosach. Lubisz ten trend? Mamy dla Ciebie kilka inspiracji z instagrama – od dzisiaj będziesz wiedziała, jak je nosić!

ZOBACZ TEŻ: UNDONE BUN. ZMYSŁOWE I BANALNIE PROSTE UPIĘCIE NA WIOSNĘ

Półkoczek

Kobiety z włosami do ramion znają doskonale tę fryzurę – świetnie odnajduje się na dłuższych kosmykach, które w trakcie pracy wpadają nam do oczu bądź na klawiaturę. Można je wtedy związać w mały koczek, korzystając tylko z górnych pasm włosów. Dodasz sobie dodatkowe punkty za elegancję, jeśli zwiążesz je kolorową apaszką.

Zamiast gumki

Apaszki, szczególnie te z bardziej miękkich materiałów, dobrze sprawdzają się też w roli zastępczej dla gumki bądź haczyków do włosów zarówno przy kucykach, koczkach, jak i warkoczach. Jeśli obawiasz się wypadających pojedynczych pasm, zastosuj podwójną ochronę, związując je najpierw gumką a potem apaszką.

Uzupełnienie dla warkocza

Boskim sposobem na dodanie swoim włosom objętości przy warkoczu jest zaplątanie ich wspólnie z apaszką. Nie dość, że będzie chronić Twoje włosy przed zanieczyszczeniami z powietrza, to jeszcze podwoją jej objętość!

ZOBACZ TEŻ: Jak się czesać wiosną? 7 pomysłów na zmysłową fryzurę

Koczek czy warkocz?

Podobnie ma się sytuacja w przypadku warkoczy, które udają… koczki. Tutaj warto jednak wybierać te mniej śliskie apaszki, gdyż nie będzie miejsca na dodatkowe wsuwki, a przy jedwabnych materiałach włosy mogą się nieoczekiwanie przesuwać.

Zamiast opaski

Klasyczna apaszka umiejętnie złożona, może spokojnie zastąpić też opaskę na włosach. Szczególnie dobrze sprawdzi się na wakacjach, gdy nie zawsze udaje nam się zapanować nad włosami.

Która z powyższych fryzur jest Waszym faworytem?