Po latach panowania botoksu, mocnych makijaży, sztucznych paznokci i kolorowych fryzur, wreszcie wraca moda na naturalność. Coraz więcej firm kosmetycznych wypuszcza produkty ekologiczne; coraz głośniej mówi się o tym, by nie nosić futer i coraz częściej kobiety decydują się na „make up no make up”. Taka zmiana bardzo nas cieszy.

Wpisuje się w nią również najnowszy trend w koloryzacji włosów. Jego nazwa może wywoływać konsternację, ponieważ najmodniejszy obecnie odcień włosów określa się jako „color no color”. Jak wygląda i jak go uzyskać?

ZOBACZ TEŻ: RUDOŚCI NA WŁOSACH KLAUDII HALEJCIO. FANI DOPATRZYLI SIĘ TEŻ POPRAWKI W URODZIE

Punkt pierwszy to dogłębne zadbanie o włosy – odpowiednia dieta, picie siemienia lnianego, które je wzmocni, idealnie dopasowany duet szampon plus odżywka (najlepiej naturalne!), sporadyczne olejowanie, a nawet regularny peeling skóry głowy. Dzięki takim zabiegom włosy będą gęstsze, mocniejsze oraz zaczną rosnąć jak szalone. Czasami pielęgnacja to za mało, dlatego naturalne uwydatnienie koloru za pomocą odpowiednio dobranej koloryzacji pozwoli pogłębić kolor i nadać fryzurze wymiar – wyjaśnia serwis elle.pl.

Farbowanie włosów powinno być jednak subtelne i podkreślać naturalny odcień kosmyków. Ważniejsze od pigmentu są połysk, miękkość i zdrowy wygląd włosów. Dzięki temu cała fryzura nabiera zmysłowości.

ZOBACZ TEŻ: OTO KOLORYZACJE WŁOSÓW, KTÓRE SĄ STWORZONE DLA BOBA! WYGLĄDAJĄ REWELACYJNIE!

Color no color stosują już m.in. takie gwiazdy, jak Gidi Hadid czy Gwyneth Paltrow. A Wam jak się podoba taki trend?

Color No Color: Oto najbardziej uwodzicielski odcień włosów na świecie