W okresie kwarantanny mamy sporo czasu, by zająć się pielęgnacją włosów, zadbać o ich regenerację i odżywienie, a przede wszystkim dać im odpoczynek od narzędzi do stylizacji i obciążających kosmetyków. To także dobra pora, by bliżej przyjrzeć się ich kondycji, ponieważ stan w jakim się znajdują, może sporo powiedzieć także o naszym zdrowiu.

Zmiany w ich objętości i fakturze mogą oznaczać, że organizmowi brakuje pewnych witamin i minerałów. Niekiedy jest to też jedna z oznak choroby.

Wygląd włosów a zdrowie

Siwienie włosów jest naturalnie występującym procesem starzenia, ale jeśli zachodzi zbyt wcześnie może być oznaką przewlekłego stresu.

Stres może objawiać się na wiele sposobów – często ma też wpływ na powstawanie zmian trądzikowych, przyrost lub utratę masy ciała, wypadanie a także siwienie włosów.

Fryzjerzy gwiazd dają wskazówki, jak podcinać włosy i farbować je samodzielnie w domu

Przerzedzenie i wypadanie włosów jest jednym z częstych objawów zaburzeń pracy tarczycy. Jest ona odpowiedzialna za równoważenie hormonów w ciele.

Osoby cierpiące na niedoczynność tarczycy zwykle doświadczają takich objawów jak wahania masy ciała, zmęczenie i wypadanie włosów. Jeśli zauważysz to także u siebie, warto wykonać badanie krwi, które pomoże ustalić, czy chodzi o problemy z tarczycą.

Czy można farbować włosy w czasie ciąży? Anna Lewandowska odpowiada na pytania fanek

Zbyt mała ilość tłuszczy nienasyconych w diecie prowadzi do osłabienia i zmatowienia pasm. Warto dodać je do diety, dzięki czemu pasma nabiorą zdrowego blasku i widocznie się wzmocnią. Tłuszcze pomagają także w lepszym rozpuszczeniu witamin i minerałów, co również przekłada się na kondycję pasm.