Metoda inwersji to zupełnie inny sposób pielęgnacji włosów, który polega na zaaplikowaniu kosmetyków wspomagających odżywienie skóry głowy i pasm inaczej niż robimy to zazwyczaj. Chodzi o pochylenie głowy w dół. Takie działanie ma zapewnić lepszą cyrkulację krwi, która dopływa do skóry głowy szybciej i w ten sposób pobudza cebulki włosów do pracy. A to z kolei ma zapewnić szybszy wzrost pasm. Jeśli zastanawiasz się co pomoże na wzrost pasm i poprawę ich kondycji – wypróbuj tę metodę.

Co pomoże na wzrost włosów?

Chociaż na początku zabieg może wyglądać na skomplikowany, w rzeczywistości metoda inwersji jest bardzo łatwa w wykonaniu. Na początku wybierz odżywczy olejek. Może to być oliwa z oliwek, olejek rycynowy, łopianowy lub z czarnuszki. Lekko podgrzej kosmetyk i zacznij olejowanie skalpu. To odżywczy zabieg, który stymuluje cebulki do szybszej i bardziej intensywnej pracy. Dodatkowo jest bardzo relaksujący.

Następnie pochyl głowę i spędź w takiej pozycji około 5 minut. Możesz po prostu oprzeć się na krześle lub fotelu i wybrać pozycję „na stojąco”. Po odczekaniu kilku minut wracamy bardzo powoli do normalnej pozycji, zabezpieczamy pasma spinką lub elastyczną gumką i pozostawiamy olejek na kolejne dwie godziny. Najlepiej wykorzystać również czepek termiczny, który dodatkowo zapewni ciepło i wzmocni kurację. Na koniec spłukujemy kosmetyk ze skóry głowy i myjemy włosy tak jak zwykle. Co do samej metody inwersji na wzrost włosów – powtarzamy ją codziennie przez tydzień. Potem powinniśmy zrobić przerwę – co najmniej 3 tygodnie. Po tym czasie możemy znów powtarzać zabiegi.

Metodę inwersji możemy zakończyć dodatkowym nałożeniem olejku na końcówki włosów. Dla osób, które nie przepadają za olejowaniem, świetnie sprawdzą się także ziołowe wcierki. To metoda, która z pewnością poprawi kondycję pasm. Odżywi, nawilży i zadba o skórę. A jeśli chodzi o samo mycie głowy po każdym zabiegu – nie jest to konieczne, a nawet nie zaleca się tak częstego oczyszczania, które może wysuszyć skalp. Możesz po prostu spłukać olejek wodą lub emuglować go odżywką. To kwestia bardzo indywidualna i zależy od kondycji skóry głowy.

Co na porost włosów? Sprawdź metodę inwersji

Do tej pory każde olejowanie włosów kończyło się tragedią? Spróbuj zastosować się do tej wskazówki!

Metoda jest często polecana dla osób, które szukają sposobów na to, by przyspieszyć wzrost pasm. Wiele dziewczyn zauważa różnicę w długości. Już po miesiącu można dostrzec pierwsze efekty. Najlepiej zadziała systematyczność (po odczekaniu trzech tygodni) znów wypróbuj tę metodę i powtarzaj ją kilka razy w roku. To z pewnością dobry sposób na odżywienie i głębokie nawilżenie włosów i skóry głowy.