Mycie włosów wydawałoby się zwyczajną sztuką. Bo w końcu co może być trudnego w umyciu i wysuszeniu odpowiednio włosów? Okazuje się, że samo dobranie szamponu dzisiaj to wyższa szkoła jazdy i niestety, wiele kobiet potrafi wysuszyć sobie skórę głowy bądź nabawić się innych problemów wybierając nieodpowiednie kosmetyki do pielęgnacji. A co z podwójnym myciem włosów dla lepszego efektu? Od dziecka zastanawiałam się, dlaczego moje koleżanki z grubymi, bujnymi włosami muszą powtarzać mycie głowy. Wygląda na to, że dopiero teraz otrzymaliśmy rzeczową odpowiedź ekspertów w tym temacie.

Od dawien dawna dość popularnym rytuałem jest podwójne szorowanie włosów. Wiele osób jednak zastanawia się, czy to faktycznie coś zmienia. Czy wymywasz tym samym więcej martwego naskórka? Zgromadzonego serum?

ZOBACZ TEŻ: WIESZ JAK WYGLĄDA DIRTY BRUNETTE? SPRAWDŹ, BO TO BĘDZIE PRAWDZIWY HIT STYLIZACJI

Jak widać, to pytanie dręczyło nie tylko nas dwie, bo tematem postanowili zająć się eksperci od składników myjących oraz składów szamponów dostępnych na rynku. Okazuje się, że taka praktyka jest zalecana osobom, które myją włosy wyjątkowo rzadko, np. Raz bądź dwa razy w tygodniu. Jedno mycie może nie usunąć całego brudu, który nagromadził się tam przez te dni. Szczególnie jeśli używamy delikatnego szamponu, którego lista składników jest bardzo krótka.

Eksperci twierdzą też, że to ma sens podczas wizyty w salonie fryzjerskim. Jedno mycie może nie przygotować Twoich włosów na farbę, która zostanie później na nie położona.

Jednak w pozostałych przypadkach taka praktyka jest zbędna, a wręcz niewskazana. Mycie głowy szamponem, ma na celu oczyszczenie skóry głowy z potu, martwego naskórka oraz zanieczyszczeń środowiskowych. Najlepiej zatem myć włosy codziennie, najlepiej delikatnym szamponem. W przypadku naprawdę grubych włosów nie zaleca się jednak większych odstępów między kąpielami dla włosów niż 3 dni. Nagromadzone tam zanieczyszczenie może być szkodliwe dla skóry głowy, a co za tym idzie, również dla samej struktury włosa.

ZOBACZ TEŻ: RINGI CZY CLIP IN? KTÓRĄ METODĘ DOCZEPIANYCH WŁOSÓW POWINNAŚ WYBRAĆ DLA SIEBIE?

Jaki jest zatem ostateczny werdykt? Wygląda na to, że nie trzeba myć dwa razy włosów, jeśli robisz to codziennie. W przypadku, gdy robisz to rzadziej, warto zamienić drugie mycie szamponem na delikatny peeling skóry głowy.