Koloryzacja ciemnych włosów bywa dużo trudniejsza niż jasnych odcieni. Jednak zdolny i kreatywny fryzjer poradzi sobie nawet z takimi przeszkodami! Dowodem jest nowa koloryzacja wymyślona przez Kristinę Cheeseman z St. Louis (stan Missouri, USA) którą nazwała ją słodko “cinnamon sugar crunch”. Zdecydowanie w tej chwili żałuję, że nie jestem brunetką!

ZOBACZ TEŻ: NIE POZWÓL, BY TWÓJ NOWY KOLOR SZYBKO SIĘ WYPŁUKAŁ. PIELĘGNUJ GO W TEN SPOSÓB

Kolor “cinnamon sugar crunch” to połączenie naturalnych i chłodnych odcieni farb, które zmieniają brązowe włosy w popielaty odcień blondu z różowymi refleksami. Inspiracją dla fryzjerki była jedna z jej stałych klientek, która prowadzi bardzo intensywny tryb życia i na koloryzacji pojawia się maksymalnie 2-3 razy do roku. To skłaniało ją za każdym razem do refleksji nad tym, jak zachowa się kolor przy rosnących naturalnie włosach. Jej celem było stworzenie takiej, która będzie wyglądać naturalnie nawet po 3 miesiącach.

Chciałam stworzyć koloryzację, która wyglądałaby drogo i elegancko, przy minimalnym nakładzie na jego konserwację i pielęgnację.

– twierdzi Kristina w wywiadzie dla Allure.com.

Wygląda na to, że fryzjerce udało się osiągnąć cel – w przeciwieństwie do konserwujących odcieni, które wymagają interwencji fryzjera czy stylisty po 1,5 miesiąca od koloryzacji, “cinnamon sugar crunch” wygląda bosko nawet do 12 tygodniach. Gdzie jest haczyk? Ta koloryzacja jest nieco droższa od standardowej, ale i tak jest to oszczędność w porównaniu z tym, co musimy płacić co 6 tygodni. Zarówno w przypadku nakładu środków finansowych, jak i czasu.

Jak Kristina stworzyła swoje dzieło? Twierdzi, że to zasługa techniki babylight, która podkreśliła drobne pasma włosów i subtelnie je rozświetliła. Jak zapewnia fryzjerka, wszystkie włosy były malowane ręcznie w niewielkich pasmach, aby mogły tworzyć delikatne przejścia między sobą. Do tego Cheesman zastosowała technikę topienia kolorów, zaczynając od odcieni najbardziej zbliżonych do naturalnych włosów klientki, które nadały im naturalnego i subtelnego wykończenia.

ZOBACZ TEŻ: Są bardzo młode i… już siwieją. Zobacz dziewczyny, które przestały się farbować

Jak większość ludzi z branży, Kristina widzi, że zainteresowanie wszystkimi odcieniami zbliżonymi do blondu rośnie. Zdaje sobie jednak sprawę, że utrzymanie jasnej koloryzacji to naprawdę wielkie wyzwanie dla każdej brunetki, dlatego serdecznie poleca swój nowy odcień “cinnamon sugar crunch”. Zapewnia, że jest to też idealna koloryzacja dla wszystkich kobiet, które pragną w życiu poświęcać w życiu możliwie najwięcej czasu na pasję, rozwój, pracę czy rodzinę, a nie myślenie o kolejnych wizytach u fryzjera.

Czy „cinnamon sugar crunch” ma Waszym zdaniem szansę na sukces?