W 2019 roku czerwone włosy nie są już tak popularne, jak w latach 70 i 80-tych. I chociaż dzisiaj kojarzą się większości z hipisami oraz dziećmi-kwiatami, to wygląda na to, że fryzjerzy i styliści włosów zamierzają to zmienić. Jak? Prezentując nam je w nowej odsłonie. I to zdecydowanie dalekie od kasztanu, miedzi i odcieni rudego.

ZOBACZ TEŻ: 100 LAT KOLORYZACJI WŁOSÓW. TAK ZMIENIAŁY SIĘ TRENDY NA PRZESTRZENI LAT

Autorem koloryzacji Peach Cobbler jest Chad Kenyon, fryzjer z Nowego Jorku. W wywiadzie dla portalu Allure.com wyznał, że odcień powstał przypadkowo, na szczególne zlecenie jednej z klientek o imieniu Sydney. To właśnie ona inspirowała go do odnajdywania nowego sposobu na czerwony na włosach. Mieszał już czerwoną farbę ze złotem i miedzią oraz miodowym odcieniem. Tym razem chciał jednak spróbować czegoś innego.

Stylista wybrał mieszankę waniliowo-kremową dla blond włosów. Dzięki połączeniu z czerwoną farbą efekt jest naprawdę świetny, biorąc też pod uwagę, że Chad wykorzystał aż dwie techniki koloryzacji – balayage oraz strobing. Końcowy efekt to również zasługa pasemek brzoskwiniowych oraz połysku z jasnej farby.

ZOBACZ TEŻ: Nastolatka zrobiła sobie grzywkę domowym sposobem. Szybko tego pożałowała

Chad zapewnia, że o taki efekt walczył od lat, ale nigdy nie mógł uzyskać odpowiedniego koloru. Inspirowała go również peruka jego mamy, którą nosiła, gdy był jeszcze dzieckiem.

Jak Wam się podoba czerwień w nowej odsłonie na głowie?