Cienkie włosy są bardzo wymagające. W szczególności dużo czasu może zabierać codzienna stylizacja, dzięki której wyglądają na pełniejsze i są pełne objętości. Zazwyczaj w grę wchodzą tutaj narzędzia takie jak lokówka czy prostownica, które pomagają uporządkować niesforne kosmyki i nadać włosom wrażenie mocnych i grubych. Ale aby osiągnąć taki efekt wcale nie musisz sięgać po żaden z tych przyrządów. Oto jak stylizować cienkie włosy w łatwy sposób.

Czy włosy przyzwyczajają się do szamponu? Jak często należy go wymieniać? Sprawdzamy

Jak stylizować cienkie włosy?

Wszystko, czego potrzebujesz to kilka sprytnych sztuczek, dzięki którym pasma będą pięknie odbite od nasady, pełne objętości i lekkości. I to przez cały dzień! Warto również skupić się na kilku aspektach dotyczących pielęgnacji, by zyskać lepszy rezultat.

Po pierwsze zadbaj o regularne podcinanie swoich pasm. Aby odpowiedzieć na pytanie jak stylizować cienkie włosy warto najpierw zacząć od podstawowych kroków. Zbyt cienkie pasma raczej nie wyglądają dobrze, kiedy są długie. Stają się wówczas płaskie u nasady, a końcówki są wyraźnie przerzedzone. O wiele lepszym sposobem jest lekkie podcięcie włosów. Dzięki temu zyskają lekkość, będą wyglądać jakby optycznie było ich więcej.

Drugą kwestią jest dobór odpowiednich kosmetyków do pielęgnacji. Aby zyskać wrażenie pełnych, lekkich pasm warto sięgnąć po specjalistyczny szampon zwiększający objętość. Staraj się również unikać kremowych formuł,  ponieważ obciążają cienkie pasma.

Jak stylizować cienkie włosy? To proste wystarczy, że po umyciu włosów spryskasz je od nasady lekkim sprayem do stylizacji, a następnie zaczniesz je suszyć z pochyloną do przodu głową. W ten sposób pasma odbiją się od nasady i zyskają większą objętość. To prosta sztuczka, która zawsze się sprawdza. Możesz także użyć okrągłej szczotki w końcowym etapie stylizacji.

Jeśli chcesz, by cienkie włosy wyglądały na pełniejsze możesz zastosować jeszcze jedno rozwiązanie. Zmiana przedziałka to najszybszy sposób na to, by podnieść wiotkie i płaskie pasma. Po prostu przeczesz włosy na przeciwną stronę, aby uzyskać natychmiastową objętość.