Cieniowane włosy to dobra alternatywa dla prostych cięć typu bob – prezentujemy powody, które mogą przekonać Cię do tej techniki strzyżenia. Sprawdź dlaczego warto rozważyć tę decyzję.

Cieniowane włosy w ostatnim czasie zostały nieco wyparte na rzecz wciąż modnego boba . Proste, równo obcięte pasma nadal cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem. Tymczasem lekko postrzępione kosmyki to dobry sposób, jeśli chcesz wprowadzić nieco więcej objętości i zyskać wrażenie lekkości .

ZOBACZ TEŻ: UPIĘCIA WŁOSÓW – MAMY DLA CIEBIE MODNE PROPOZYCJE, KTÓRE ZROBISZ SAMA!

cieniowane włosy – dla kogo?

Tak naprawdę włosy cieniowane nie muszą oznaczać, że będą trudniejsze w codziennej stylizacji . Kosmyki o różnej długości mają wiele zalet – przede wszystkim nadają fryzurze określoną formę, a w przypadku długich, gęstych włosów pomagają uzyskać objętość i lekkość. Cieniowanie sprawia, że włosy nie są płaskie u nasady.

Ale to nie jedyny typ, dla którego wycieniowane włosy mogą okazać się dobrym pomysłem. Posiadaczki kręconych włosów również powinny zdecydować się na tę technikę. Cieniowanie lepiej wydobędzie naturalny skręt i ułatwi stylizację.

Przez długi czas do cieniowania włosów używano degażówki czyli nożyczek, które posiadały ząbkowane ostrza. Niestety nie przynosiło to nic dobrego włosom. Osłabione pasma szybko się rozdwajały, co prowadziło do zmiany w strukturze włosa . Na całe szczęście te czasy są już daleko za nami, a w profesjonalnych salonach fryzjerskich styliści używają specjalnych, ostrych nożyczek fryzjerskich .

Włosy cieniowane to coś, co sprawdzi się na każdej długości. Zarówno w przypadku krótkich, jak i średnich czy długich pasm efektem będzie dodanie objętości, zyskanie lekkości i określonej formy fryzury .

ZOBACZ TEŻ: NOWA KONTROWERSYJNA TEZA. DOBIERANIE FRYZURY DO KSZTAŁTU TWARZY TO PRZEŻYTEK

krótkie cieniowane włosy

W przypadku krótkich włosów cieniowanie jest dobrym rozwiązaniem, które sprawi, że włosy będą uniesione od nasady i zyskają dodatkową objętość. To też dobry sposób, jeśli lubimy efekt messy hair , który wygląda świetnie zarówno na prostych, jak i kręconych włosach .


Cieniowane krótkie włosy są też łatwiejsze w stylizacji – wystarczy dodać odrobinę wosku albo żelu i ułożyć kosmyki w dowolny sposób. Możesz wybrać niesforny wygląd albo zaczesać włosy do tyłu, jeśli szukasz czegoś bardziej eleganckiego.

włosy cieniowane półdługie

W zależności od tego, jaki chcesz uzyskać efekt, możesz zdecydować się na mocne stopniowanie albo coś bardziej delikatnego. Włosy cieniowane od góry mogą sprawdzić się u osób z gęstymi, ciężkimi pasmami – w ten sposób fryzura nabierze kształtu, a całość zyska efekt lekkości.
Cieniowane włosy do ramion to świetny wybór, kiedy chcemy uzyskać shag boby , czyli jedną z najpopularniejszych fryzur. Włosy za ucho, które układają się w delikatne fale.Aby zachować jak najbardziej naturalny wygląd nie warto jest przesadzać z cieniowaniem włosów. Odpowiednie proporcje to klucz do sukcesu, który doda objętości, ale nie stworzy nieestetycznie, sztucznie wyglądających przejść i schodków.

ZOBACZ TEŻ: JAK KECZUP POMIDOROWY DZIAŁA NA WŁOSY? MY TEŻ TEGO NIE WIEDZIAŁYŚMY

włosy cieniowane długie

Wycieniowane długie włosy są łatwiejsze w stylizacji, szczególnie kiedy lubimy układać je w delikatne fale . Dają efekt ładnego, naturalnego uniesienia. Można też zdecydować się na delikatne cieniowanie samych końcówek, by dodać fryzurze określonej struktury. W tym przypadku włosy dobrze wyglądają również w upięciach – wysoki kucyk jest bardziej rozłożysty, a pasma zyskują na objętości.


Jakie są więc korzyści z cieniowania włosów?

– dodanie włosom objętości
– uzyskanie efektu lekkości, szczególnie w przypadku gęstych włosów
– wydobycie naturalnego skrętu
– uwydatnienie loków
– efekt naturalnie ułożonych włosów
– ładnie wyglądające fale
– włosy uniesione od nasady.

Dziewczyny, a Wy wolicie proste czy cieniowane włosy?