Francuzki są cenione na całym świecie za poczucie stylu i elegancję. Mają bardzo luźny stosunek do obowiązujących trendów, za to z chęcią bawią się modą, tworząc stylizację na własnych zasadach. Podobnie podchodzą do tematu włosów – każda z nas zna nieśmiertelną i absolutnie ponadczasową wersję grzywki w paryskim stylu. Lekka, pełna objętości i nieco postrzępiona – wygląda naturalnie i dodaje dziewczęcego uroku. Upięcia włosów to również coś, po co chętnie sięgają francuskie kobiety, w szczególności, kiedy chcą szybko odmienić swój wygląd lub zwyczajnie zamaskować nieco przyklapnięte włosy.

Zobacz najbardziej zmysłowe wydanie tej niezwykle popularnej fryzury. Wygląda przepięknie!

Upięcia włosów w stylu Francuzek

Chignon to łatwe do wykonania upięcie włosów w nieco romantycznym stylu. Obok rozpuszczonych, naturalnie ułożonych pasm – to właśnie po tą fryzurę najczęściej sięgają Francuzki.

Cały pomysł na szybką stylizację włosów opiera się na związaniu ich w luźny, niedbały koczek – koniecznie z wyciągniętymi, lekkimi pasmami z przodu głowy. To świetna alternatywa dla klasycznego kucyka. Upięcie włosów możemy nosić na wiele różnorodnych okazji – do pracy, na spotkania z przyjaciółmi, randkę oraz wielkie wyjścia.

Upięte w koczek włosy pięknie eksponują dekolt, szyję i kark. Jego wykonanie jest banalnie proste – wystarczy przeczesać i lekko wygładzić włosy a następnie zebrać je w niski kucyk. Możemy pokusić się o ozdobne scrunchies lub dodać fryzurze nieco finezji przy pomocy spinek z połyskującymi perełkami lub kryształkami. Następnie tak zebrane włosy zakręcamy w jedną stronę, aby powstał charakterystyczny ślimak. Całość zabezpieczamy gumką lub wsuwkami i gotowe! Prosta, lekka i elegancka fryzura, która sprawdzi się zarówno na co dzień, jak i od święta.

Możemy też pokusić się o nieco bardziej wymyślną wersję – wygląda efektownie, ale jej wykonanie również nie powinno przysporzyć nam większych trudności.

upięcia włosów źródło: https://pl.pinterest.com/pin/1125968646730777/