Depilacja rąk, jak każdego innego fragmentu ciała, to kwestia indywidualna. Jeśli nie chcesz golić nóg, okolic intymnych, czy pach – po prostu tego nie robisz, a rosnący trend na naturalność udowadnia, że kobiety coraz chętniej przeciwstawiają się terrorowi depilacji.

Jeśli Ty lubisz jednak modę na gładkie ciało i usuwasz włoski dosłownie zewsząd, być może zainteresuje cię kwestia depilacji rąk. Pamiętaj jednak, by nie decydować się na ten krok, jeśli twoje przedramiona są pokryte jasnym meszkiem. Takie owłosienie jest prawie niewidoczne, a po depilacji istnieje ryzyko, że włosy odrosną ciemniejsze i grubsze.

Depilacja twarzy: jaka metoda sprawdzi się najlepiej?

Depilacja rąk: metody

Włosy z rąk można usunąć na kilka różnych sposobów. Oto najpopularniejsze z nich.

Maszynka do golenia rąk

Przed rozpoczęciem golenia zmiękcz skórę ciepłą wodą i żelem pod prysznic. Odczekaj kilka minut i przystąp do dzieła. Nie przesuwaj wielokrotnie maszynki po tym samym fragmencie skóry. Wydepilowane ręce polej letnim strumieniem wody i delikatnie osusz ręcznikiem – nie pocieraj! Na koniec wetrzyj w nie łagodzący balsam. Maszynkę zmieniaj co 2-3 golenia. Inaczej stępione ostrza będą drażnić skórę.