Wiosna to czas porządków, również tych na głowie, ale wizja obcięcia włosów nie każdej z nas może przypaść do gustu. A co zrobić, kiedy chciałybyśmy odmienić coś w swoim wyglądzie, niekoniecznie jednak z pomocą fryzjerskich nożyczek? Można wypróbować nowych sposobów stylizacji, a naprawdę szybkim sposobem na odświeżenie fryzury jest po prostu zmiana miejsca, w którym zazwyczaj robisz swój przedziałek!

ZOBACZ TEŻ: PROSTE WŁOSY BEZ UŻYCIA CIEPŁA I PROSTOWNICY? MAMY NA TO AŻ 6 SPOSOBÓW!

Jest jeszcze jeden powód, który może Cię przekonać. Myślę, że dobrze jest wypróbować różne miejsca na przedziałek. Jeśli Ci się nie spodoba, w każdej chwili możesz wrócić do poprzedniego ułożenia włosów. mówi stylista Sylvia Reis. Ta mała zmiana może okazać się bardzo satysfakcjonująca. Pamiętaj o tym, że warto jest brać pod uwagę to, co chcemy zasłonić, a co uwydatnić w naszym wyglądzie, bawiąc się włosami. To naprawdę prosta rzecz, która zajmie Ci dwie sekundy, a może zupełnie odmienić fryzurę. – dodaje ekspertka.

Na bok

Zastanów się nad ułożeniem przedziałka na bok – to dobry pomysł niemal dla każdego kształtu twarzy. Szczególnie kiedy Twoje włosy są równej długości. Najlepszym miejscem, w którym powinien on się znajdować jest najwyższy punkt brwi – czyli miejsce, w którym załamuje się łuk. Myślę, że przedziałek na boku jest uniwersalnym rozwiązaniem i dodaje całości zdecydowanego, lekko drapieżnego efektu – wyjaśnia Sylvia Reis. Ten sposób układania włosów pomaga ukryć drobne niedoskonałości i optycznie wyszczuplić twarz.

Z grzywką

Stylistka Sylvia Reis podpowiada, że fryzury z grzywką dodają całości wyważonego charakteru. To coś w rodzaju trzypunktowego systemu, w którym pozostawienie włosów pośrodku sprawi, że będą wyglądały one na idealnie ułożone z każdej ze stron .

ZOBACZ TEŻ: CHCESZ WZMOCNIĆ DZIAŁANIE SZAMPONU? DODAJ DO NIEGO TEN SKŁADNIK Z KUCHNI!

Na środku

Precyzyjnie zaznaczony przedziałek na środku głowy jest uważany za klasyczny wybór, który sprawdza się głównie na bardziej symetrycznych twarzach. Pewne niedoskonałości twarzy mogą być bardziej widoczne przy wyborze tego rodzaju tłumaczy stylistka. Ten sposób ułożenia włosów zwraca uwagę na kształt twarzy, więc jeśli nie chcesz tego uwydatniać wybierz opcję na bok.

Co Wy na to?