Joga to najlepszy rodzaj ćwiczeń jaki może uzyskać nasze ciało. Ma wiele zalet nie tylko dla organizmu, ale również dla skóry i włosów. Tak, wiemy, że może to brzmieć trochę dziwnie, jednak jeśli zmagasz się z przesuszonymi, pozbawionymi blasku i sprężystości włosami, joga jest rozwiązaniem dla Ciebie.

ZOBACZ TEŻ: PLEŚŃ NA KOSMETYKACH NIE ZAWSZE JEST ZIELONA! LEPIEJ ZOBACZ JAK JĄ WYKRYĆ

Oto kilka pozycji, które pomogą Ci zadbać o kondycję Twoich włosów.

Uttanasana – stojąca przednia pozycja zgięcia odmładza zarówno umysł, jak i całe ciało. W tej pozycji głowa znajduje się poniżej serca, przez co zwiększa się do niej przepływ krwi.

Krwinki dostają wówczas zastrzyk tlenu, co z kolei pobudza mieszki włosowe do lepszej pracy.

ZOBACZ TEŻ: HITY APTECZNE: TANIE I SKUTECZNE!

Kolejna pozycja, która pomoże Ci zadbać o Twoje włosy to Sirsasana.

Sirsasana przyspiesza krążenie, co oznacza, że nasz mózg otrzymuje dobrze dotlenioną krew. Poza ta zwiększa przepływ krwi do skóry głowy, czego rezultatem jest zmniejszenie problemu wypadania włosów.

Takie ćwiczenia są szczególnie polecane osobom z silnym napięciem odczuwalnym w okolicy szyi, karku oraz barków, ponieważ właśnie wtedy występuje najwięcej problemów z włosami, przede wszystkim ze względu na to, że pogorszeniu ulega krążenie krwi.

Ważne jest jednak, by nie wykonywać tych ćwiczeń samodzielnie, jeśli praktyka jogi nie jest wam znana. Wszystkie pozycje muszą być wykonywane pod okiem specjalisty, w przeciwnym wypadku grozi to poważną kontuzją.

Zapiszecie się na jogę?