Chcesz wygładzić włosy, ale nie wiesz, na jaki zabieg się zdecydować? Prostowanie keratynowe, czy japońskie? A może botoks na włosy? Powiemy ci, czym się różnią i czy warto się na nie zdecydować.

3 ABSOLUTNIE GENIALNE SZTUCZKI, KTÓRE PRZEDŁUŻĄ ŚWIEŻOŚĆ WŁOSÓW

Salony fryzjerskie oferują nam wiele zabiegów, które mają wygładzić i odbudować włosy. My przyjrzałyśmy się trzem, najpopularniejszym z nich.

Botoks na włosy

Botoks na włosy to najdelikatniejsza, najmniej inwazyjna forma wygładzania włosów. Polega na odżywieniu ich za pomocą specjalnego serum, w którego skład wchodzą takie składniki jak keratyna, kwas hialuronowy, kolagen czy wyciąg z jagód Acai. Taki zabieg znacząco poprawia kondycję włosów, przywracając im blask i sprężystość.

Polecany jest do każdego typu włosów – prostych, jak i kręconych, ponieważ odbudowuje je, nie zmieniając ich naturalnej tekstury. Wygładzi puszące się włosy, a lokom doda sprężystości.

Zabieg trwa około 45 minut, a jego cena zaczyna się już od 50 złotych — w zależności od długości włosów. Efekty utrzymują się na do 15 myć, dlatego zalecane jest jego powtarzanie.

To propozycja dla osób, które chcą odżywić włosy, nie zmieniając ich tekstury. Zabieg naprawdę działa, dogłębnie odżywiając włosy, sprawiając, że są błyszczące i miękkie w dotyku.

BAJKOWA KOLORYZACJA LIGHT RAINBOW. UROCZA I DZIEWCZĘCA PROPOZYCJA NA LATO

Keratynowe prostowanie

Keratynowe prostowanie wbrew temu, na co wskazuje nazwa, wcale nie ma na celu prostowania włosów. Głównym założeniem tego zabiegu jest odżywienie włosów, a ich wyprostowanie to tylko efekt uboczny.

To opcja dla dziewczyn, które mają dość codziennego prostowania włosów, a ich włosy są wysuszone i mają tendencje do puszenia. Keratyna odbuduje włosy, wygładzi je i czasowo wyprostuje.

Jest jednak jeden poważny minus tego zabiegu – do jego przeprowadzenia poza keratyną, stosuje się formaldehyd, który jest szkodliwy dla zdrowia.

Zabieg trwa od 1 do 3 godzin, a jego ceny zaczynają się od 150 złotych.
Efekty utrzymują się przez około 3 miesiące, jednak w tym czasie musimy stosować odpowiednią pielęgnację.

Po upływie trzech miesięcy, włosy wracają do swojej naturalnej struktury – zaczynają się kręcić i wywijać.

Keratynowe prostowanie nie jest polecane osobom, które chcą zachować naturalny skręt włosa, a także dziewczynom, które często poddają włosy rozjaśnianiu – keratyna może sprawić, że włosy staną się żółte.

OLEJOWANIE WŁOSÓW – JAKICH OLEI UŻYWAĆ? WYBRAŁYŚMY NAJLEPSZE!

Prostowanie japońskie

Prostowanie japońskie to najbardziej radykalna i inwazyjna metoda wygładzania włosów. Zmienia ona strukturę włosa, trwale go prostując.

Dzięki japońskiemu prostowaniu otrzymamy efekt ultra-gładkich i idealnie prostych włosów. Brzmi jak marzenie, prawda? Są jednak pewne wady tego zabiegu – może uszkadzać włosy, które po jego przeprowadzeniu już nigdy nie będą się kręcić. Zanim więc zdecydujesz się na ten zabieg, musisz być w stu procentach pewna, że proste włosy to coś o czym marzysz.

Japońskie prostowanie może potrwać nawet 5 godzin, a po jego wykonaniu nie wolno myć ani dotykać włosów przez kolejne 48 godzin.

Jego ceny zaczynają się od 200 złotych.