Są dwa typy osób: takie, które uwielbiają chodzić do fryzjera i eksperymentować ze swoim wyglądem oraz takie, które wzdrygają się przed podcięciem chociażby milimetra włosów. Mimo to staramy się regularnie odwiedzać salon fryzjerski, aby poddać się słusznemu obowiązkowi mającemu zapewnić nam piękne i gładkie włosy. Jaka jednak jest prawda o skracaniu włosów? Jak często podcinać włosy? Postaramy się odpowiedzieć na to pytanie!

Długie włosy w rekordowym czasie: 10 wskazówek jak przyspieszyć wzrost włosów

Uniwersalna prawda o podcinaniu włosów

Zaskakująco dużo osób, kiedy zapyta się je o to, jak często podcinać włosy, odpowie bez zastanowienia: co trzy miesiące. Czy jednak możemy w tym przypadku mówić o jakiejś uniwersalnej zasadzie, która dotyczy każdą z nas? A może ta częstotliwość powinna wynosić raz na kwartał lub raz na rok? Aby poznać odpowiedź, musisz się zorientować, jaki masz rodzaj włosów. Na tej podstawie będziesz mogła odpowiedzieć sobie na to pytanie.

Jak często podcinać włosy?

Każda osoba ma inny rodzaj włosów, inną rutynę, inną pielęgnację oraz ścięcie. To wszystko składa się na to, jak często powinnaś przycinać włosy. Istnieją fryzury, które wymagają częstszego przycinania, aby zachować ich kształt. Specjaliści twierdzą, że zazwyczaj strzyżenia powinno dzielić sześć lub osiem tygodni. To optymalny odstęp czasu, który pozwala zachować gładkość włosów i zapobiega rozdwajaniu końcówek i plątaniu się włosów.

Jak często podcinać włosy? Długie włosy

Wydaje się, że im dłuższe masz włosy, tym trudniej jest wybrać się do fryzjera. Jest to całkowicie zrozumiałe – zapuszczenie pięknych, długich pasm zajmuje mnóstwo czasu i ciężkiej pracy. Ale mamy dla Ciebie dobrą wiadomość – im dłuższe włosy, tym rzadziej musisz je podcinać. Możesz robić to co trzy lub nawet co sześć miesięcy! Wszystko zależy od stanu Twoich włosów. Jeśli zauważysz zbytnie plątanie się na końcach, włosy staną się sztywniejsze w dotyku, a końcówki będą się rozdwajać – to sygnał, że już powinnaś odwiedzić swojego fryzjera.

Jak często podcinać włosy? Krótkie fryzury

Krótkie fryzury należy przycinać o wiele częściej. Wymagają one stylizacji, bardzo często o ścięciu decyduje kształt fryzury, który wytraca się wraz ze wzrostem pasm. I właśnie dlatego zaleca się, aby podcinać takie fryzury nawet co cztery tygodnie, jeśli Twoje włosy rosną bardzo szybko. Istnieją również półdługie fryzury, które będą wymagać podcinania. Należą do nich między innymi bob i mulet.

Bella Hadid zaszalała z fryzurą. Postawiła na bardzo nietypowy kolor włosów. Jest nie do poznania!

Jak często podcinać włosy? Włosy kręcone

Loki powinno się ścinać co trzy do pięciu miesięcy, aby nie utraciły swojego skrętu i wciąż były gładkie i sprężyste. Wówczas zatraci się ich tendencja do puszenia się i kołtunienia. Istnieje również druga opcja: mikroprzycinanie. To niewielkie podcięcia, które powinno się wykonywać co osiem tygodni. Pozwoli to włosom zachować piękny oraz zdrowy wygląd.

Pamiętaj jednak, że są to jedynie sugestie. Każda z nas ma inne włosy i jeśli czujesz potrzebę ścięcia ich szybciej – zrób to. Podobnie w odwrotnym przypadku – jeśli nie chcesz ich podcinać po sześciu tygodniach, to nie rób tego. Pamiętaj jedynie o tym, aby zgłosić się do swojego fryzjera, gdy zaczniesz zauważać pierwsze zniszczenia na pasmach. W ten sposób unikniesz większych szkód, które mogłyby zmusić Cię do drastycznej zmiany długości.