Boby są uważane za uniwersalną fryzurę, którą może nosić każdy. Z biegiem lat stał się czymś w rodzaju ogólnego określenia dla szeregu różnych długości. Bob pudełkowy to nowość, która czasami kończy się na linii kości policzkowych. Jest bardziej kanciasty i mniej warstwowy niż jego francuski odpowiednik, co czyni go doskonałym dla osób o cienkich włosach. Kiedy strzyżenie to zaczęło być modne na początku lat dwudziestych, fryzjerzy początkowo nie obcinali krótkich włosów swoim klientom. Tylko buntowniczki tłumnie maszerowały do zakładów fryzjerskich po tego typu fryzurę. W końcu trend okazał się czymś więcej niż tylko chwilową modą. Podobnie jak w przypadku wszystkich bobów, sposób noszenia boba pudełkowego można dostosować do konkretnych potrzeb dotyczących włosów i kształtu twarzy.

Włoski bob to luksusowa fryzura, która już wkrótce będzie wszędzie

Jedna z użytkowniczek TikToka zaprezentowała boba pudełkowego po odświeżeniu fryzury w salonie. Rezultatem jest klasyczne cięcie pudełkowe, które dodaje włosom objętości.

@whitecatcollective

Fresh bob cut pick-me-up to help me beat these winter blues. Thanks Angie! #selfcare #newhairdontcare #boxbob #bobhaircut #winterblues

♬ to the salon – inactive

Bob pudełkowy w graficznym wydaniu

Ten bob stworzony przez Aleksandra Makscrew to klasyk. Fryzura z ultrakrótką długością i asymetryczną grzywką jest zarówno odważna, jak i szykowna. Aby uzyskać idealnie prosty wygląd, po umyciu włosów dodaj spray chroniący przed wysoką temperaturą i przewietrz włosy z pomocą okrągłej szczotki.

Krzysztof Jackowski w swojej wizji zobaczył, co przyniesie Polsce 2023 rok. Nie wygląda to dobrze