Aksamitnie gładkie i lśniące włosy to marzenie, które tej wiosny może spełnić każda z nas. A najlepsze jest to, że aby osiągnąć taki efekt wcale nie potrzeba kupowania drogich kuracji, ampułek i masek – cudownie lśniące włosy zapewnia jeden naturalny składnik, który jest dostępny w prawie każdym sklepie.

5 świeżych trendów fryzujerskich na wiosnę. Pokochasz te cięcia włosów

Co zrobić, by mieć lśniące włosy?

Tym razem wcale nie chodzi o olej kokosowy, chociaż jest on w tym przypadku dużą podpowiedzią. Aby zapewnić sobie efekt podobny do tego, który daje błyszczyk do ust – czyli pięknego połysku i miękkości, wystarczy zastosować mleczko kokosowe.  Lśniące i niesamowicie gładkie włosy gwarantowane! Dodatkowo to składnik, który nie obciąża pasm. Za to szybko je zregeneruje i doda cennego nawilżenia.

To produkt, który posiada w sobie wiele cennych składników (m.in. aminokwasy, witaminę C), które sprawiają, że włosy nabierają zdrowego blasku, nawilżenia i elastyczności.

Można wykorzystać go na kilka sposobów:

po umyciu włosów jako rodzaj szybkiej płukanki,
można połączyć z szamponem podczas mycia włosów,
jako maseczkę, którą nakłada się przed myciem. W tym przypadku trzeba pozostawić ją na głowie przez około 10-20 minut.

Jak zachować młode spojrzenie i opóźnić powstawanie zmarszczek wokół oczu? Podpowiada Anna Nocoń, kosmetolożka, kreatorka ruchu kosmetyki pozytywnej i masażu anty-aging

To wystarczy, by uzupełnić strukturę włosów, dogłębnie je nawilżyć i przywrócić im miękkość. Mleczko kokosowe działa jak błyszczyk pozostawiając taflę błyszczącej poświaty.

Stosowałyście już mleczko kokosowe do pielęgnacji włosów?