Wiele kobiet farbuje włosy. Powód? Żeby pokryć pierwsze siwe kosmyki, żeby mieć wymarzony kolor albo żeby przejść metamorfozę. Jednak niezależnie od pobudek czasami bywa tak, że zamiast do salonu fryzjerskiego, trafiamy we własne ręce. Zbyt długie oczekiwanie na wizytę u fryzjera, szczupły portfel… To nieistotne. W przeciwieństwie do tego, z jakim efektem przychodzi nam później funkcjonować.

Przyznaj szczerze, ile razy po domowej koloryzacji przyszło ci powiedzieć : miało być inaczej? Cóż, nie przejmuj się, nie ty jedna spotkałaś się z tego typu rozczarowaniem. Co było jego powodem? Poznaj 5 najczęściej popełnianych błędów podczas farbowania i kolejnym razem ciesz się wymarzonym odcieniem!

ZOBACZ TEŻ: TO TE KOLORYZACJE WŁOSÓW STAŁY SIĘ NAJWIĘKSZYMI TRENDAMI W 2018 ROKU!

Produkt słaby jakościowo

Jeśli sięgniesz po farbę niewiadomego pochodzenia, to nie licz, że twoje włosy nagle będą przypominać te, którymi może pochwalić się modelka w telewizyjnej reklamie. A zatem, gdy decydujesz się na koloryzację w domowych warunkach, wybierz znane i popularne marki. Ponadto zawsze czytaj skład produktu. Jaki warto wybrać? Ten z namniejszą liczbą chemicznych elementów, a przede wszystkim ten bez amoniaku.

Za krótko lub za długo trzymana na włosach farba

Przed użyciem koniecznie przeczytaj wskazówki producenta. Nie baw się we wszystkowiedzącą, bo skoro na opakowaniu napisano 20 minut to znaczy, że nie należy trzymać jej 10 czy 30 minut. Jasne?

ZOBACZ TEŻ: OTO CO MUSISZ WIEDZIEĆ, JEŚLI CHCESZ ZMIENIĆ KOLOR WŁOSÓW NA PLATYNOWY BLOND

Farbowanie zbyt mocno zniszczonych kosmyków

Cóż, jeśli doprowadziłaś swoje włosy do tragicznego stanu, może jednak warto zainwestować w wizytę u specjalisty lub po prostu dać kosmykom trochę odpocząć?

Nagłe zmiany koloru

Twoje włosy mają odcień ciemnego brązu, a ty od zawsze marzysz, by być posiadaczką blond czupryny? Okej, ale nie rób tego w domu. Koloroyzacja we własnych czterech ścianach to dobre rozwiązanie dla tych, którzy jedynie chcą podkręcić swój aktualny kolor lub zakryć odrosty.

ZOBACZ TEŻ: TWITTER OSZALAŁ NA PUNKCIE BLOND WŁOSÓW MELANII TRUMP. TERAZ WYGLĄDA LEPIEJ?

Zła pielęgnacja włosów farbowanych

Na rynku jest wiele kosmetyków przeznaczonych do farbowanych włosów. Nie bój się z nich korzystać! No chyba, że nie jesteś zadowalona z odcienia, który wybrałaś i chcesz, żeby czym prędzej się spłukał…