Farbowanie włosów to inwestycja w zadbany wygląd pasm. Większość kobiet decyduje się na wizytę u stylisty co najmniej kilka razy w ciągu roku. Niezależnie od tego czy jest to tylko farbowanie odrostów, robienie delikatnych refleksów czy pełna koloryzacja chcemy, by efekt utrzymał się jak najdłużej. Niestety jeden błąd, który popełnia większość z nas między kolejnymi wizytami u stylisty powoduje, że kolor szybko się wypłukuje, a włosy tracą połysk.

Powód może wydawać się błahy, ale to właśnie ta jedna czynność jest przyczyną szybkiej utraty koloru. Chodzi o długie, gorące prysznice.

Używanie zbyt gorącej wody w rzeczywistości może osłabić kolor – tłumaczy stylista fryzur Michael Canale. Od niemal 24 lat jest głównym stylistą fryzur Jennifer Aniston. Współpracował również z Heidi Klum, Kate Hudson i Shakirą. Patrząc na ich zawsze perfekcyjne włosy, można śmiało powiedzieć, że na koloryzacji zna się jak nikt inny.

ZOBACZ TEŻ: TYTUŁ

Doprecyzowując, nie chodzi wyłącznie o długie, gorące prysznice, ale o ciepło. Dlatego należy chronić włosy również przed działaniem promieni słonecznych.

A w jaki sposób to zrobić? Oto kilka wskazówek od eksperta:

1. Całkowite unikanie słońca jest ciężkie do wykonania, ale pamiętaj, że jego działanie ma wpływ na Twój kolor włosów, dlatego podczas opalania pamiętaj o nakryciu głowy.
2. Jeśli nie chcesz, by nowy odcień szybko wyblakł, myj włosy letnią wodą.
3. Zainwestuj w kosmetyki utrwalające kolor.
4. Przynajmniej raz w miesiącu zafunduj włosom zabieg intensywnej regeneracji. Nałóż maskę i pozostaw ją na głowie co najmniej na pół godziny. Możesz zawinąć włosy w folię aluminiową i owinąć w ręcznik, by wzmocnić efekt.
5. Latem, kiedy włosy są wystawione na intensywniejsze działanie promieni słonecznych, po nałożeniu odżywki, nie spłukuj jej całkowicie. Pozostawienie odrobiny na włosach ochroni kolor.

ZOBACZ TEŻ: TYTUŁ

Co Wy na to?