Farbowanie włosów to inwestycja, która zapewnia głęboki odcień, wyrazisty wygląd i niesamowity blask. Większość kobiet decyduje się na wizytę u stylisty co najmniej kilka razy w ciągu roku. Niezależnie od tego czy jest to tylko farbowanie odrostów, robienie delikatnych refleksów, czy pełna koloryzacja chcemy, by efekt utrzymał się jak najdłużej. Niestety jeden błąd, który popełnia większość z nas między kolejnymi wizytami u stylisty powoduje, że kolor szybko się wypłukuje, a włosy tracą połysk.

Powód może wydawać się błahy, ale to właśnie ta jedna czynność jest przyczyną szybkiej utraty koloru. Chodzi o długie, gorące prysznice.

Używanie zbyt gorącej wody w rzeczywistości może osłabić kolor – tłumaczy stylista fryzur Michael Canale. Od niemal 24 lat jest głównym stylistą fryzur Jennifer Aniston. Współpracował również z Heidi Klum, Kate Hudson i Shakirą. Patrząc na ich zawsze perfekcyjne włosy, można śmiało powiedzieć, że na koloryzacji zna się jak nikt inny.

Koloryzacja włosów Ash Mauve. Pogodzi wszystkie blondynki i brunetki

Doprecyzowując, nie chodzi wyłącznie o długie, gorące prysznice, ale o ciepło. Dlatego należy chronić włosy również przed działaniem promieni słonecznych.

A w jaki sposób to zrobić? Oto kilka wskazówek od eksperta:

  • Całkowite unikanie słońca jest ciężkie do wykonania, ale pamiętaj, że jego działanie ma wpływ na Twój kolor włosów, dlatego podczas opalania pamiętaj o nakryciu głowy.
  • Jeśli nie chcesz, by nowy odcień szybko wyblakł, myj włosy letnią wodą.
  • Zainwestuj w kosmetyki utrwalające kolor.
  • Przynajmniej raz w miesiącu zafunduj włosom zabieg intensywnej regeneracji. Nałóż maskę i pozostaw ją na głowie co najmniej na pół godziny. Możesz zawinąć włosy w folię aluminiową i owinąć w ręcznik, by wzmocnić efekt.
  • Latem, kiedy włosy są wystawione na intensywniejsze działanie promieni słonecznych, po nałożeniu odżywki, nie spłukuj jej całkowicie. Pozostawienie odrobiny na włosach ochroni kolor.

Czym jest curlyage? Koloryzacja włosów wkracza na wyższy poziom

Co Wy na to?