Kiedy ostatnio używałaś swojej szczotki do włosów? Dzisiaj rano? A kiedy ostatni raz ją myłaś? Z szokującego raportu Uniwersytetu w Arizonie wynika, że szczotki do włosów są lepszą pożywką dla bakterii niż miska psa! Według ekspertów zanieczyszczenia te mogą być przyczyną wielu chorób zakaźnych!

Kobiety często zapominają o tym, jak ważne jest utrzymanie szczotki w czystości. Pomijanie tej czynności prowadzi do przenikania zarazków i bakterii na włosy oraz skórę głowy. Zaniechanie czyszczenia sprawi, że włosy staną się tłuste, wiotkie i pozbawione życia.

MYŚLAŁYŚCIE, ŻE NIE MOŻNA JUŻ STWORZYĆ INNOWACYJNEJ SZCZOTKI DO WŁOSÓW?

Co więcej, zarazki, które znajdują się na szczotce do włosów, mogą być odpowiedzialne za nieprzyjemny zapach oraz łojotokowe zapalenie skóry, grzybicę i łupież.

W zasadzie równoważy się to z zaprzestaniem ich mycia. Jak je czyścić, aby uzyskać najlepsze rezultaty? To oczywiste, że najpierw należy oczyścić ją z włosów. Następnym krokiem jest dokładne umycie jej ciepłą wodą i szamponem do włosów. Proces ten należy powtarzać co najmniej DWA razy w tygodniu.

Pamiętajcie, aby regularnie czyścić nie tylko szczotki do włosów, ale i inne narzędzia kosmetyczne. Dzięki temu będziecie miały pewność, że zapewniacie sobie najwyższą jakość pielęgnacji.

SŁYSZAŁAŚ O MIODOWANIU WŁOSÓW?! TO NAJLEPSZA DOMOWA KURACJA PRZED LATEM!

Czujecie się przekonane?