Zawsze chciałaś uczesać swoje włosy w modną fryzurę, a przy okazji zupełnie się nad tym nie napracować? W takim razie upięcie banana bun jest idealne dla ciebie. Nie musisz mieć żadnych fryzjerskich zdolności do tego, by osiągnąć efekt jak z salonu. Wystarczy, że zastosujesz się do kilku banalnie prostych wskazówek.

Jak wygląda koczek banana bun?

„Banana bun to nic innego lecz nowa wersja zrobionego od niechcenia nonszalanckiego koczka, tyle że w bardziej misternym, francuskim wydaniu. Fryzura jest więc nie tylko łatwa do wykonania, ale i efektowna na tyle, że sprawdza się nie tylko na co dzień (dodając wyrafinowania T-shirtowi i klasycznym jeansom), ale i na większe wyjście. Jak można się domyślić po nazwie, kształtem przypomina nieco banana. Splot przyjmuje bowiem skośny kształt” – czytamy na harpersbazaar.pl.

ZOBACZ TEŻ: CIENIOWANE WŁOSY ODCHODZĄ DO LAMUSA? NIEKONIECZNIE – MAMY NA TO DOWODY!

Jak zrobić koczek banana bun?

Koczek we francuskim stylu zrobisz dosłownie w kilka sekund. Najpierw zbierz wszystkie włosy jak do normalnego kucyka. Następnie zacznij je zwijać, kierując się ku lewej stronie. Na tym etapie warto przytrzymać część pukli wsuwkami. „Teraz pora przejść do zawiązania samego koczka. Robimy to niby od niechcenia, układając włosy w rogalik, i ponownie podtrzymujemy za pomocą dostępnych w każdej drogerii wsuwek. Gumka wcale nie będzie wam potrzebna, całość ma bowiem wyglądać na dość luźno upiętą. Do tego stopnia, że można wyciągnąć z fryzury pojedyncze kosmyki” – instruuje serwis.

ZOBACZ TEŻ: UPIĘCIA WŁOSÓW – MAMY DLA CIEBIE MODNE PROPOZYCJE, KTÓRE ZROBISZ SAMA!

Zanim uczeszecie się w banana bun po raz pierwszy, obejrzyjcie krótki tutorial z Instagramu:

Efekt jest bardzo zmysłowy, a jednocześnie elegancki. My jesteśmy zachwycone, a tobie jak się podoba?