Jedną z najbardziej popularnych fryzur  jest koczek. To podstawowe, szybkie do wykonania upięcie, które sprawdzi się zawsze, niezależnie od okoliczności. Do niedawna dominował styl na messy bun czyli luźno spięte pasma wysoko na czubku głowy. To wygodne i mega szybkie upięcie doczekało się właśnie nowej, romantycznej odsłony. A jest nią przepiękne, romantyczne upięcie o nazwie balerina bun.

Inspiracją do jego stworzenia były fryzury tancerek baletowych, których włosy są perfekcyjnie wygładzone i spięte na karku. Ich fryzury są zachwycające, ale także bardzo praktyczne. Kosmyki muszą gładko przylegać do głowy, by nie przeszkadzać w tańcu.

Cudne upięcia włosów. To najmodniejsze fryzury na nadchodzącą jesień

Na co dzień, można jednak pokusić się o nieco luźniejszy styl, dlatego też balerina bun to lekkie odświeżenie klasycznego upięcia. Zamiast przedziałka na środku głowy i perfekcyjnie zwiniętych włosów, można pokusić się o małe modyfikacje.

Możesz podzielić włosy na kilka pasm i związać z nich warkocz, który następnie podepniesz z tyłu głowy, tworząc niedbały, luźny koczek. Inną możliwością jest lekkie odświeżenie przedniej części fryzury. Zamiast przedziałka na środku, wybierz nieco luźniejszą wersję upięcia, spróbuj też wyciągnąć kilka przednich pasm, by dodać fryzurze swobodnego, romantycznego charakteru. Balerina bun to trend, który czepie inspiracje z baletu, ale pozostawia sporo miejsca na kreatywność.

Fryzury dla okrągłej twarzy: zakochasz się w tych propozycjach