Bob ponownie został okrzyknięty najmodniejszą fryzurą tego sezonu i chociaż jest naprawdę piękny i twarzowy, mógł się już nieco znudzić. Z tego powodu fryzjerzy proponują jego odświeżoną wersję i — musimy przyznać — jesteśmy nią zachwycone.

Pisałyśmy już o tym, że tego lata gorącym hitem w koloryzacji stał się trend z dawnych lat – balayage. Powrócił teraz w nieco odmienionej formie, dzięki nowej technice nakładania farby, która daje na włosach efekt trójwymiarowości i naturalnie wyglądającej głębi.

WAVY BOB – NAJPIĘKNIEJSZA FRYZURA NA LATO. JEST UROCZA I MEGA DZIEWCZĘCA

Do tej pory ten balayage był polecany jednak przede wszystkim do włosów długich, na których łatwiej można uzyskać trójwymiarowy efekt subtelnego rozjaśnienia włosów słońcem, tworząc jasne i ciemne pasemka różnych długości. Na bobie jest to utrudnione ze względu na krótkie, nierówne cięcie, dłuższe z przodu.

Fryzjerzy jednak przekonują, że to dobra metoda koloryzacji także dla krótszych cięć. Nowojorska fryzjerska Linda de Zeeuw zaznacza, że ważne by kolor balayage był dobrze dobrany do naturalnego koloru naszych włosów, który u nasady powinien pozostać nienaruszony.

Z bobem, rozjaśnienia balayage — blond lub ciepły brąz — powinny być starannie wymieszane z naturalnym kolorem włosów u nasady, w przeciwnym razie cała fryzura będzie wyglądać jednolicie.

Taka koloryzacja sprawia, że włosy wyglądają na grubsze, a fryzura optycznie zyskuje na objętości. Daje bardziej naturalny efekt niż ombre i nie jest tak drastyczne, jak zmiana całego koloru na najmodniejsze tego lata rudości. Jeśli więc znudził się już twój klasyczny bob, odśwież go balayagem, który stworzy na twoich włosach prawdziwie wakacyjny look, kosmyków muśniętych słońcem. Włosy muśnięte słońcem.

Nie jesteś przekonana? Spójrz na poniższe inspiracje!