Anna Lewandowska jest posiadaczką sprężystych i błyszczących włosów. Niezależnie od tego czy pokazuje zdjęcia z siłowni, wakacji czy eventu – jej pasma zawsze zachwycają objętością i gęstością. Trenerka postanowiła podzielić się poradami dotyczącymi pielęgnacji włosów, szczególnie w okresie ciąży.

Anna Lewandowska o pielęgnacji włosów

Anna Lewandowska zdradza jak walczy z cellulitem domowymi sposobami

Na jej blogu pojawił się wpis, w którym Ania tłumaczy, co jej zdaniem jest najważniejsze, by utzrymać włosy w dobrej kondycji. Kluczową kwestią jest odpowiednia dieta:

W codziennym żywieniu nie możemy zapomnieć o odpowiedniej suplementacji oraz produktach bogatych w witaminy i składniki mineralne. Takich jak witaminy z grupy B, cynk i magnez, które odpowiedzialne są za wzmocnienie nie tylko cebulek włosów, ale całej ich struktury stymulując wzrost i zapobiegając ich wypadaniu. Znajdziecie je oczywiście w produktach spożywanych każdego dnia. Wybierajcie przede wszystkim te, które nie były poddane dodatkowym procesom technologicznym. Im bardziej naturalny produkt, tym lepszy efekt przyniesie jego spożycie.

Uzupełnieniem diety są oczywiście odpowiednio dobrane kosmetyki, a te możemy zrobić w domowych warunkach. Prostym sposobem na odżywienie i nawilżenie włosów są maseczki, które każda z nas może przygotować samodzielnie. Oto jeden z przepisów polecanych przez trenerkę:

Maseczka z rycyną

Składniki:

  • 2 żółtka
  • 3 łyżki olejku rycynowego
  • 1 łyżka soku z cytryny

Składniki wymieszajcie i nałóżcie na włosy, starając się nie nakładać maski przy samej skórze głowy. Przykryjcie włosy czepkiem, owińcie ręcznikiem (dla podwyższenia temperatury i zwiększenia efektywności zabiegu). Trzymajcie 20 minut, po czym umyjcie włosy.

Gwiazdy już próbowały tego trendu. To co zrobiła z nim Anna Lewandowska zachwyca

Oprócz tego, na stronie znajduje się także prosty przepis na naturalny szampon na bazie jajek:

Szampon jajeczny, który wzmacnia włosy

Składniki:

  • 2 żółtka
  • 1 białko
  • łyżka miodu
  • sok z 1 cytryny

Składniki wymieszajcie, wetrzyjcie we włosy i spłuczcie letnią wodą. Szampon jajeczny sprawdzi się przede wszystkim, kiedy Twoje włosy są osłabione, pozbawione życia, suche, „sianowate” i lekko przetłuszczające się u nasady włosa.