Włosy są naturalną ozdobą każdej z nas. Zapewne wiele raz znalazłyśmy się w sytuacji, kiedy nieoczekiwanie zaczęły nadmiernie wypadać, a ich duża ilość zostawała na szczotce. Mogło być to spowodowane nieprawidłową dietą, stresem czy zaburzeniami hormonalnymi. Sprawdź, jak zregenerować włosy, aby odzyskały utracony blask i witalność!

ZOBACZ: JAK PIELĘGNOWAĆ WŁOSY LATEM? TE TRIKI SPRAWIĄ, ŻE FRYZURY BĘDĄ ZJAWISKOWE!

Terapię regeneracyjną dla naszych włosów najlepiej rozpocząć od suplementacji od wewnątrz. Postaw na suplement diety, np. tabletki Merz Spezial Dragees (60 tabletek/ ok. 40 zł), który dostarcza organizmowi witamin, minerałów i aminokwasów. Letnie słońce sprawia, że włosy dodatkowo płowieją, tracą blask i zaczynają się łamać. Szczególnie jeśli są cienkie i suche. Cynk i biotyna zawarte w drażetkach pomagają zachować ich zdrową kondycję. Na prawidłowy przebieg procesu tworzenia się włosa w cebulce mają wpływ również aminokwasy: cysteina i metionina.

Akcja regeneracja dla twoich włosów, czyli gdy te cierpią po urlopie...

Natomiast podstawą pielęgnacji powinien być odpowiednio dobrany szampon, który nie tylko będzie korzystnie wpływał na skórę naszej głowy, ale również pielęgnował łodygi włosów, np. Nodé Fluide od Biodermy (400 ml/ ok. 62 zł), który nie zawiera substancji drażniących, przez co nie narusza równowagi biologicznej delikatnych włosów i skóry głowy.

ZOBACZ: JAK WZMOCNIĆ WŁOSY PRZED WAKACJAMI? MAMY NA TO SPOSOBY!

Akcja regeneracja dla twoich włosów, czyli gdy te cierpią po urlopie...

Jeśli mamy problem z nadmiernym wypadaniem włosów, powinniśmy uzbroić się w cierpliwość! Po zastosowaniu specjalistycznych produktów widocznych efektów możemy spodziewać się po około 2-3 miesiącach ich stosowania. Codzienną pielęgnacja warto uzupełnić dodatkowymi preparatami o intensywniejszym działaniu, np. ampułkami przeciw wypadaniu włosów SESKAVEL od Sesdermy (12×8 ml/ 149,99 zł). Skoncentrowane w ampułce substancje pozwalają przywrócić skórze głowy zdrowszy wygląd. Dzięki zawartości adenozyny, chininy i pantenolu preparat przedłuża cykl życia włosa, pobudzając aktywność cebulek.

Akcja regeneracja dla twoich włosów, czyli gdy te cierpią po urlopie...

W przypadku terapii dla włosów nawet jeśli efekty stają się widoczne, to nie powinnyśmy od razu odstawiać stosowanych produktów!

ZOBACZ: PŁACZESZ PRZY ROZCZESYWANIU WŁOSÓW? WIEMY, JAK POZBYĆ SIĘ KOŁTUNÓW BEZBOLEŚNIE