Nie każda może przypaść do gustu, ale w swoim czasie był na nie istny szał. Po dziś dzień wiele pań czesze się „na Marilyn”, a swój renesans przeżywają piękne loki Rity Hayworth.

Oto galeria kultowych fryzur – aż po dzisiejszego Poba:

1. Rita Hayworth – wszyscy po dziś dzień pamiętają pełną erotyzmu scenę, w której zdejmuje z siebie… rękawiczkę. Najpiękniejsza rudowłosa gwiazda Hollywood. Kiedy przefarbowała się na blond straciła niestety wiele ze swojego uroku.

2. Marilyn Monroe – ta fryzura, czyli platynowy blond i lekkie fale, była jej znakiem firmowym. Udowodniła całemu światu, że mężczyźni wolą blondynki. Cóż, przynajmniej wtedy, kiedy wyglądają one tak, jak MM…

3.Audrey Hepburn – gładka arystokratka. Ponoć w nawyku miała podnoszenie kącików ust, by zawsze wyglądać na lekko uśmiechniętą. Ta fryzura została stworzona specjalnie dla niej – lekka grzywka, boki zaczesane do tyłu. Chłopczyca? Tak, ale w wersji „z dobrego domu”. Z zawsze w legendarnej małej czarnej…

4. Twiggy – jej przydomek powstał od słowa „patyczek”, który przypominała. Promowała wszystko, co małe i drobne – poza oczami, które tylko eksponowała jej chłopięca fryzurka.

5. Brigitte Bardot – kolejna blondynka, symbol seksu lat 60. Jej wysoki kucyk i zalotna grzyweczka noszone są do dziś, chociaż rzadko z podobnym wdziękiem.

5. Farah Fawcett – u niej włosy wyglądały jak rozwiane wiatrem, bujnę i dzikie. Te, które chciały ją naśladować, wyznały jedną zasadę: tapir, tapir, tapir. U niektórych pań z warzywniaka lub kas różnych instytucji (nie żebym miała coś przeciwko paniom z warzywniaka) wciąż do zaobserwowania.

6. Jennifer Aniston – z pozoru super naturalnie, „jak dał Pan Bóg”, ale nie dajmy się zwieść – to drogi balejaż, perfekcyjne ścięcie i długie modelowanie na grubej szczotce do stylizacji…

7. Bob, w wersji a la Victoria Beckham zwany Pob. Hit, był swego czasu plagą ulic i salonów fryzjerskich. Przez moment trochę zapomniany

8. Fryzura Aniołków Victoria’s Secret czyli miękkie fale na długich włosach. Jedna z najczęściej naśladowanych wśród posiadaczek długich pukli.