Włosy kręcone są dość trudne w pielęgnacji, ich posiadaczki zazwyczaj muszą zmagać się z ich łamliwością i tendencją do puszczenia się. Jednak jeśli odpowiednio o nie zadbamy i odżywimy, będą wyglądać pięknie. Pamiętaj, że są różne rodzaje skrętów i warto poznać, jaki jest Twój typ. To na pewno pomoże Ci w codziennej pielęgnacji. Są jednak triki, które pomogą każdej z posiadaczek kręconych włosów, niezależnie od sposobu, w jaki się kręcą. Oto kilka sposobów na wydobycie idealnego skrętu!

Czesz włosy na mokro

Włosy powinnaś rozczesywać na mokro grzebieniem o szeroko rozstawionych ząbkach. Pamiętaj, aby zawsze przed czesaniem użyć odżywki!

Niesforne, puszące się włosy? Oto metody, które naprawdę działają

Odżywienie

Kręcone włosy zazwyczaj wykazują tendencję do przesuszania się, dlatego niezwykle ważne jest ich nawilżanie. Nie używaj odżywek obciążających włosy: to sprawi, że będą się one prostować.

Olejowanie na podkład

Jeśli Twoje włosy są bardzo suche, warto wypróbować olejowanie. Aby jeszcze zwiększyć efekt nawilżenia, warto przed olejowaniem wybrać podkład – np. żel aloesowy. Najpierw nałóż na kosmyki żel, następnie pokryj je olejem.

Trzymaj włosy pod czepkiem

Gdy robisz maskę na włosy, potrzymaj ją dłużej. Załóż na głowę czepek i turban. Dzięki ciepłu składniki lepiej wnikną we włosy.

Zawsze używaj odżywki lub maski

Pielęgnacji włosów nigdy nie kończ na umyciu ich szamponem. Zawsze używaj produktu odżywiającego. W ten sposób zadbasz o ich regenerację.

Ta maska sprawi, że Twoje włosy będą lśniły jak nigdy dotąd

Używaj odżywki myjącej

Spróbuj zastąpić szampony odżywkami myjącymi. Pomogą one nawilżyć włosy i nie będą ich przesuszać tak, jak dzieje się to w przypadku używania silniejszych detergentów.

Suszenie

Do suszenia używaj dyfuzora lub ręką gnieć włosy. Chodzi o to, aby dodatkowo je skręcić, nie wyciągać na szczotkę.