Długie piękne gęste włosy to marzenie wielu kobiet. Okazuje się, że życie z taką fryzurą wcale nie jest takie proste, jak mogłoby się wydawać. Nie wspominamy nawet o samej pielęgnacji, która wymaga mnóstwa czasu, a o innych problemach… Dzisiaj mamy dla Ciebie 7 rzeczy, których nie powinnaś robić, gdy masz długie włosy. Jesteś ciekawa?

ZOBACZ: 16 TRIKÓW, KTÓRE SPRAWIĄ, ŻE TWOJE USTA BĘDĄ WYGLĄDAĆ NA WIĘKSZE

#1 unikasz wizyty u fryzjera

Na samą myśl o wizycie w salonie fryzjerskim wyglądasz jak kobieta z poniższego gifa? Wydaje Ci się, że długie włosy nie wymagają regularnych wizyt u fryzjera? Błąd! Każde włosy powinny być regularnie podcinane. Strzyżenie sprawia, że są one zdrowsze, silniejsze i… szybciej rosną!

via GIPHY

#2 zbyt mocno związujesz włosy gumką

Lubisz chodzić w związanych włosach? Pamiętaj o tym, żeby nie związywać ich zbyt mocno. W ten sposób możesz uszkodzić cebulki włosów oraz je wyrwać. Nie wspominając już nawet o niekomfortowym uczuciu „liftingu” twarzy.

via GIPHY

#3 przesadzasz z lakierem do włosów

Lakier do włosów sprawia, że fryzura pozostaje we właściwym miejscu. Jeżeli jednak przesadzimy z jego ilością, włosy mogą stać się podatne na kruszenie i łamanie.

via GIPHY

#4 czeszesz włosy, kiedy są mokre

Mokre włosy są najbardziej narażone na uszkodzenia. Dlatego właśnie nie należy przesadzać z intensywnym wycieraniem ich ręcznikiem ani z rozczesywaniem kołtunów.

ZOBACZ: PRZYGOTUJ WŁOSY NA SEZON LETNI!

via GIPHY

#5 nie używasz odżywki do włosów, bo…

… uważasz, że przetłuszcza Twoje włosy. Błąd! Odżywka to odżywczy koktajl dla włosów, który wzmacnia i wygładza, sprawia także, że są niezwykle miękkie w dotyku. Jeżeli więc nie lubisz nakładać jej od skóry głowy, nałóż ją na końce. Włosy z pewnością Ci za to podziękują!

via GIPHY

#6 tapirujesz włosy

Jeżeli uwielbiasz, gdy Twoje włosy mają objętość w rozmiarze XXL, pewnie nie raz zdarzyło Ci się je tapirować (o zgrozo!)… Chyba nie musimy znowu podkreślać, jak bardzo jest to szkodliwe dla włosów? Lepiej użyć sprayu nadającego objętość lub suchego szamponu. Mniejsza szkoda!

via GIPHY

#7 zbyt dużo ciepła…

Suszarka, prostownica, lokówka… Te sprzęty pewnie nie są Ci obce, racja? Niestety pozbawiają włosów naturalnego nawilżenia, w dłuższej perspektywie mogą wyrządzić więcej szkody niż pożytku… Warto ograniczyć ich używanie i pozwolić od czasu do czasu włosom wyschnąć naturalnie. No i sięgnąć po kosmetyk, który chroni przed wysokimi temperaturami!

ZOBACZ: KIEDY PRODUCENT ODKURZACZY ZABIERA SIĘ ZA SUSZARKI DO WŁOSÓW…

via GIPHY