Suchy szampon! Nawet nie liczymy ile razy uratował nam życie. Mamy na myśli wszystkie te razy, kiedy obudziłyśmy się pół godziny poźniej niż miałyśmy, i w lustrze ujrzałyśmy ewidentne oznaki nieświeżej fryzury. Suchy szampon sprawia, że wystarczy dosłownie kilka sekund, aby z przetłuszczonych i zmęczonych strąków zrobiły się takie, które wygladają jakby były tuż po umyciu. Ale suchy szampon to nie tylko kosmetyk niwelujący nieświeże kosmyki. Zobaczcie na jak wiele innych sposobów można go wykorzystać!

Zapasowy dezodorant. Zawsze masz w torebce małe opakowanie dezodorantu na wypadek, gdybyś przypadkiem spociła się, będąc poza domem? Następnym razem pamiętaj, że bardziej opłaca się kupno małego opakowania suchego szamponu – to 2w1. Użyjesz go nie tylko po to, by zakryć tłuste u nasady włosy, ale również po to, by zatuszować objawy intensywniejszej pracy gruczołów potowych.

ZOBACZ TEŻ: NIE MASZ POD RĘKĄ SUCHEGO SZAMPONU? ZASTĄPISZ GO TYM PRODUKTEM!

Czym wykonujecie demakijaż brwi? Z pewnością jakimś płynem micelarnym lub mleczkiem. I dobrze, ale świetnie nada się do tego odrobina suchego szamponu. Skoro absorbuje brud znajdujący się na skalpie, to równie skutecznie oczyści twoje brwi.

Kosmetyk dodający włosom objętości. Od teraz nie potrzebujesz już pianek i mgiełek z napisem ”volume”!

Seksowne fale? Tak uwielbiany przez nas, zwłaszcza teraz, latem, beach waves look, możliwy jest dzięki specjalnym preparatom z dodatkiem m.in. soli morskiej. Ale nie tylko. Taki sam efekt uzyskamy za sprawą suchego szamponu.

ZOBACZ TEŻ: TEN GENIALNY TRIK SPRAWI, ŻE TWÓJ SUCHY SZAMPON BĘDZIE WYJĄTKOWO SKUTECZNY

Jakich kosmetyków używasz do stylizacji włosów? Wosków, pomad, gum? Te na ogół obciążają włosy, przez co te mają tendencję do oklapywania. Unikniesz tego, jeśli fryzurę wystylizujesz właśnie suchym szamponem. Wystarczy, że chwycisz kilka pojedynczych pasm i potraktujesz je suchym szamponem.

Zauważyłaś pierwsze siwe włosy? A może siwizna dotyczy większości kosmyków u nasady? Suchy szampon (teraz dostępny w różnych odcieniach) posłuży również jako tymczasowa farba na odrosty.

ZOBACZ TEŻ: NA TEN SZAMPON CZEKA PONAD 2000 OSÓB! LISTA OCZEKUJĄCYCH WCIĄŻ ROŚNIE!

I na koniec jeszcze jedno nietypowe zastosowanie suchego szamponu, ale z wyraźnym zaznaczeniem, że sprej trzeba trzymać w bezpiecznej odległości – im dalej, tym lepiej. Z pewnością zaskoczymy was, jeśli zdradzimy, że suchy szampon wykazuje podobne właściwości co… szczoteczka do ubrań przeciwdziałająca elektryzowaniu się.