Aby osiągnąć efekt lekkich, pełnych objętości fal wcale nie potrzeba wielkich umiejętności. Szalenie modne, już kolejny sezon, beach waves są proste do odtworzenia, szczególnie kiedy pod ręką masz sprawy zabezpieczający i prostownicę bądź lokówkę. Ale codzienne używanie urządzeń do stylizacji może uszkodzić włosy i doprowadzić do ich osłabienia, dlatego też prezentujemy proste sposoby na uzyskanie pięknych, miękkich loków bez użycia wysokich temperatur.

1. Jednym z najprostszych sposobów na uzyskanie lekkich, niedbale ułożonych fal jest zaplecenie warkocza z jeszcze lekko wilgotnych pasm i położenie się do łóżka. Rano wystarczy rozplątać upięcie, rozczesać włosy i wygładzić za pomocą lekkiego sprayu. To rozwiązanie, z którego mogą skorzystać posiadaczki długich włosów.

2. Jeżeli Twoje włosy mają tendencję do lekkiego skrętu, wystarczy, że uwydatnisz ich teksturę za pomocą kosmetyków do stylizacji. Możesz wybrać lekką mgiełkę z dodatkiem morskiej soli i spryskać nią pasma mniej więcej od połowy głowy do samych końców, a następnie delikatnie ugniatać w dłoniach. Ta sztuczka sprawi, że w zaledwie kilka chwil uzyskasz efekt najmodniejszego looku tych wakacji – plażowych fal.

PASTELOWE WŁOSY – STYLOWE SZALEŃSTWO TYCH WAKACJI!

3. Wałki do włosów, chociaż może przez niektórych uważane za nieco przestarzałe, sprawdzają się doskonale do uniesienia i podkręcenia włosów. A ich wielką zaletą jest oczywiście to, że nie niszczą włosów, tak jak prostownice i lokówki. Nawinięcie włosów na duże wałki może zająć trochę czasu, ale efekt jest warty takiego poświęcenia.

4. To zdecydowanie jedna z najdziwniejszych metod jakie zobaczysz, ale jeżeli chcesz, by Twoje pasma zyskały lekkość, objętość i delikatne, bardzo eleganckie podkręcenie – warto to wypróbować. Do stworzenia fryzury będziesz potrzebowała starej, rozciągniętej koszulki. Zwiń ją w rulon, a następnie połącz ze sobą dwa końce i połóż na głowę. Następnie zaplataj włosy wokół, mocując je na zwiniętej koszulce. Końcówki pasm możesz zabezpieczyć wsuwkami. Połóż się spać, a rano rozplącz włosy. Efekt? Eleganckie, niesamowicie kobiece fale, które będą pasowały do każdej stylizacji.

5. Ta technika jest bardzo podobna do poprzedniej propozycji, z tą różnicą, że włosy są tu znacznie bardziej podkręcone. Tym razem, zamiast T-shirtu, potrzebujesz… skarpetki. Weź nożyczki i wytnij dziurę. Następnie zwiń materiał w taki sposób, by wyglądem przypominał donuta. Włosy zepnij w wysokiego kucyka i załóż na niego zwiniętą skarpetkę. Potem oplataj po kolei cienkie pasma włosów wokół materiału. Połóż się spać, a rano rozplącz splot, by uzyskać efekt pięknych loków.

CHCESZ MIEĆ DŁUGIE I LŚNIĄCE WŁOSY? POWINNAŚ PIĆ TO KAŻDEGO PORANKA

6. W tym przypadku lokówkę zastępuje materiałowa opaska. Załóż ją na głowę, a włosy spryskaj sprayem do kręconych włosów, wcześniej podziel je na dwie części. Zacznij zaplatać z obu stron, zwijając pasmo po paśmie. Pozostaw tak upięte włosy na kilka godzin, a najlepiej całą noc. Rano rozplącz i rozczesz kosmyki i gotowe.

7.

Mamy jeszcze jeden sposób, dzięki któremu stworzysz efekt miękkich, lekkich loków bez użycia ciepła. Ta metoda sprawdzi się jedynie u posiadaczek długich i gęstych włosów. Jest czasochłonna, ale z pewnością warto poświęcić trochę czasu. Na początku rozczesz włosy i podziel je na dwie części, potem zacznij zaplatać. Cała technika splotu przypomina trochę zaplatanie warkocza (cały filmik wraz z instrukcją znajduje się poniżej). Po stworzeniu upięcia, wystarczy zabezpieczyć całość dodatkowymi gumkami (pamiętaj, by używać tych bez metalowych elementów). Po odczekaniu kilku godzin czeka Cię efekt olśniewających skrętów.