To jasne, że niektóre ubrania są w stanie optycznie nas wyszczuplić. Spodnie z lampasami, bluzki w pionowe paski, sukienki z wcięciem w talii – wszystkie te modowe triki znasz już na pamięć.

Być może nie zdajesz sobie jednak sprawy, że także twoje uczesanie może ci odjąć kilka kilogramów. Zajrzyj na naszą listę i przeczytaj, jak powinnaś się czesać, by wyglądać szczuplej!

Włosy: krótkie czy długie? To cięcie łączy w sobie obie długości

#1 Długi bob

W tej fryzurze włosy łagodnie opadają na policzki, przez co buzia wydaje się smuklejsza. To idealne (i ciągle modne) rozwiązanie dla dziewczyn, które chcą wyglądać szczuplej.

#2 Długa, zaczesana na bok grzywka

Jeżeli nie wyobrażasz sobie życia bez grzywki, postaraj się ją zaczesywać na bok. Równa linia włosów nad oczami sprawi bowiem, że twoja twarz będzie wydawała się pucołowata.

Cudne upięcia włosów. To najmodniejsze fryzury na nadchodzącą jesień

#3 Miękkie fale

Możesz również delikatnie zakręcić swoje włosy, ale pamiętaj, by fale zaczynały się mniej więcej od wysokości ucha. Kosmyki poskręcane już u nasady głowy dodadzą ci optycznie kilogramów, zamiast je odjąć.

#4 Wysoki kok

Ważne, by był objętościowo spory i umiejscowiony dosłownie na czubku głowy. Wówczas będziesz wyglądała nie tylko na wyższą, ale również smuklejszą.

OMG! Ariana obcięła swoje przepiękne włosy! Zobacz, jak wygląda w nowej fryzurze

#5 Potargany kucyk

Zbierz włosy w kitkę i zwiąż je nad karkiem. Natapiruj końcówki i kosmyki u nasady głowy. Grzywkę zaczesz na bok tak, by łagodnie opadała na ucho.

#6 Half-bun

Zbierz część włosów i upnij je w mały koczek na czubku głowy. Pozostałe kosmyki zostaw rozpuszczone, ale zadbaj o to, by miały odpowiednią objętość. Wklep w nie odrobinę pianki i pougniataj dłońmi.

#7 Warkocz na boku

Taka fryzura również optycznie cię wyszczupli. Pamiętaj jednak o tym, by przedziałek znajdował się na boku, a włosy nie były ciasno zaplecione.