Koreańska pielęgnacja to jeden z najmocniejszych trendów w branży beauty. Od podwójnego oczyszczania, po maski w płachcie aż po zabiegi z wodą ryżową.  Azjatyckie sposoby na zachowanie piękna doczekały się wielkiego grona zwolenniczek. Koreanki, oprócz zaawansowanych sposobów na gładką i piękną cerę, mają również swój rytuał dotyczący włosów. Jedwabiste, lśniące i mocne pasma zawdzięczają odpowiednio dobranym kosmetykom i technikom ich nakładania. 6-etapowa pielęgnacja włosów to idealny sposób na piękne i zadbane pasma.

Do tej pory każde olejowanie włosów kończyło się tragedią? Spróbuj zastosować się do tej wskazówki!

Koreańska pielęgnacja włosów w 6 krokach

Peelingi to kluczowy składnik w koreańskich trendach pielęgnacyjnych. Podobnie jak nasza cera wymaga głębokiego oczyszczenia i pozbycia się martwego naskórka, tak samo dziej się w przypadku skóry głowy. Peeling skalpu pomaga pozbyć się nagromadzonych zanieczyszczeń, resztek produktów do stylizacji oraz naturalnych olejów. Dodatkowo delikatny masaż pobudza krążenie krwi, a tym samym stymuluje cebulki włosów. A to z kolei wpływa na szybszy wzrost zdrowych kosmyków. Peeling skóry głowy pomaga także odbić pasma od nasady, dzięki czemu stają się pełne objętości i lekkości.

Kolejnym krokiem jest oczyszczanie. Po wykonaniu peelingu sięgnij po szampon, który odświeży i oczyści włosy, a dodatkowo zadba o skórę głowy. Szukaj produktów z naturalnym składem. Proteiny, olejki roślinne i panthenol dodatkowo nawilżą pasma i zapewnią im miękkość i połysk.

Zamiast po prostu wcierać szampon w mokre pasma, postaraj się wykonywać kuliste, powolne ruchy. Masaż dodatkowo zwiększy krążenie krwi i poprawi wchłanianie kosmetyków pielęgnacyjnych.

Następnym etapem jest nawilżenie. Stosowanie odżywki pomoże zregenerować, odżywić i dostarczyć włosom cennych składników, dzięki którym będą gładkie, sprężyste i miękkie w dotyku. Pamiętaj także, by aplikować produkt na długości pasm. Nie nakładaj kosmetyku na skórę głowy – od tego jest peeling i szampon. Skup się na końcach włosów i potrzymaj odżywkę co najmniej przez kilka minut zanim spłuczesz ją wodą.

Koreańska pielęgnacja włosów nie może obejść się bez maseczki! Bogatsza, gęstsza formuła zadziała głębiej, naprawiając mikrouszkodzenia włosów. Wybierz kosmetyk, który w swoim składzie ma aloes, olejek arganowy lub oliwę z oliwek. Pozostaw ją na włosach co najmniej na pół godziny. Aby zwiększyć jej działanie – zastosuj czepek termiczny. To skuteczna izolacja cieplna, która wzmocni działanie maski. Podwyższona temperatura otwiera łuskę włosa i umożliwia składnikom aktywnym dotrzeć do głębszych warstw włosów.

Serum do włosów to ostatni etap. Kosmetyk ten powinien zawierać w swo­im skła­dzie skład­ni­ki ak­tyw­ne, ta­kie jak: ko­la­gen, oleje roślinne, zio­ło­we esen­cje i ke­ra­ty­nę. Wszyst­kie te sub­stan­cje po­ma­ga­ją od­bu­do­wać struk­tu­rę wło­sa. Wystarczy kilka kropli, by zatrzymać wilgoć w strukturze włosa i ochronić pasma przez działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych. Dodatkowo nabłyszcza i uelastycznia włosy.