TikTok uruchomiony w 2016 roku, szybko zyskał uznanie na całym świecie. Umożliwiając użytkownikom udostępnianie kreatywnych (i tych nieco mniej) filmów, szybko zyskał miano eksperta w wielu dziedzinach. Któż nie widział bowiem instrukcji poprawnego wykonywania ploppingu lub makijażu Y2K? Otóż to. Kolejną jego zaletą jest czynienie ze zwykłych pożeraczy chleba wielkich gwiazd internetu.

Najmodniejsze trendy fryzjerskie z TikToka

Nikogo nie zdziwi zatem fakt, że to również tam dochodzi do wielkiego losowania wiosennych i letnich trendów fryzjerskich. Oto 5 najciekawszych trendów fryzjerskich, które wylansowała społeczność zgromadzona w popularnej aplikacji.

Krótka historia powracających trendów. Modne fryzury z lat 60.!

Warkoczyki bąbelkowe

Media społecznościowe są pełne zdjęć bąbelkowych warkoczy. Fryzura w różnych wersjach przeplata się (sic!) jako jedna z najmodniejszych wśród letnich propozycji. Stanowi fajny akcent stylizacji i naprawdę łatwo ją wykonać. W zasadzie, jeśli potrafisz zrobić koński ogon, potrafisz zrobić warkocz bąbelkowy.

@miadickers0n

Reply to @deepfriedturkeyballs bubble braid tutorial 🖤 #fyp #hairtutorial

♬ original sound – jaedengomez

Francuski akcent

Wszystkie klamry z młodości, których nie chciałaś pozbywać się przez sentyment lub ekologiczne zacięcie, przydadzą się właśnie teraz. Koczki z szalonych lat 2000 powróciły, ale teraz wyglądają jeszcze lepiej. Dlaczego? Mają francuski akcent. Można by rzec, że fryzura ta to dojrzałe podejście do stylizacji Y2K. Niestety wygląda na dużo łatwiejszą do wykonania, niż w rzeczywistości jest.

Różowe jeansy z Zary to wielki HIT na TikToku. Uwielbia je między innymi Kate Middleton

@the_minimal_hair

index and middle finger technique for twist up✌🏻 with gold bridge clawclip✨ #hairstylingvideo #hairup #hairstyling #hairaccessories #hairclaw

♬ Lofi – Domknowz

Mini warkoczyki

Te, które oplatają twarz, to idealny sposób na dodanie objętości włosom. Sprawdzają się w parze z plażowymi falami i włosami prostymi. Są zatem fryzurą na każdą okazją.

@bethanyfosbery

Reply to @gabbyxox12 btw your gorgeous too❤️ #hair #hairstyle #hairinspo

♬ Chun Swaee ITSBARBIEBETCH – Ava 🥀

Urocze koczki

W wersji pojedynczej lub w parze. Urocze koczki powracają w wielkim stylu. Idealna fryzura najprawdopodobniej przetestowana przez każdą kobietę spędzającą pandemię w czterech ścianach. Co tu dużo mówić uwielbiana przez celebrytów na całym świecie (zwłaszcza tych rządzących na TT).

@laurantaylorgriffin

recreating Olivia Neill’s hair from Instagram !! #olivianeill #fyp #foryou #foryoupage #hair #pinterest #hairinspo

♬ original sound – ♡ Kat ♡

Trendy fryzjerskie z lat 90.

Nie wyrzucaj papilotów, których niegdyś używała twoja mama. Lata 90. powracają, a tiktokerki dwoją się i twoją, żeby jeszcze wzmocnić klimat tamtych lat. Urocze sukienki i kolorowe dżinsy, pamiętacie je jeszcze?

@russsah

90s blowout look using #revlonhairdryerbrush #hair #fyp #blowout

♬ Put Your Records On – Ritt Momney

Salony fryzjerskie zamknięte, a ja mam siwe włosy…