Używanie odpowiedniego szamponu, który jest przeznaczony do Twojego rodzaju włosów może zupełnie odmienić pielęgnację. Wybór właściwego kosmetyku nada pasmom blasku, miękkości oraz sprawi, że będą pełne objętości i sprężystości. Zastanawiasz się jak sprawdzić, czy Twój obecny szampon do włosów to ten jedyny, czy może nadszedł czas, aby wymienić go na coś lepszego? Oto 5 oznak wskazujących na to, że produkt, którego używasz nie działa na Twoje pasma.

S.O.S. dla włosów wysokoporowatych. Uratuj włosy, stosując te proste zasady!

5 oznak, że musisz go wymienić szampon do włosów

Po umyciu włosów odpowiednim szamponem powinny być one miękkie i lśniące, bez efektu puszenia i matowości. Jeśli więc zauważysz, że po jego użyciu pasma mocno się plączą i są wyjątkowo trudne do ułożenia – to pierwsza oznaka tego, aby zainwestować w inny produkt.

Dobry szampon dba o włosy i skórę głowy. Jeśli więc zauważysz, że po użyciu kosmetyku skóra pozostaje sucha, napięta i swędząca oznacza to, że stosujesz nieodpowiednią formułę. Wówczas najlepiej przejść na delikatniejszy, nawilżający produkt o kremowej konsystencji. To pomoże zapobiec dalszym problemom, jak np. pojawienie się łupieżu.

Jeśli chcesz, aby kolor włosów farbowanych był lśniący i nie wypłukał się zbyt szybko – warto zainwestować w specjalny kosmetyk. Szampon do włosów farbowanych to przedłużenie efektu stylisty. Chroni odcień i zapobiega szybkiemu wyblaknięciu, warto stosować go co najmniej raz w tygodniu.

Włosy są pozbawione blasku i wyglądają na matowe? To kolejna oznaka tego, że dotychczasowy szampon nie zdaje egzaminu. Być może jego formuła nie jest odpowiednia dla Ciebie. Zbyt mocne oczyszczanie powoduje blaknięcie koloru, a pasma stopniowo są pozbawiane blasku.

Rodzaj szamponu, który używasz ma bardzo duży wpływ na to, jak dobrze lub źle wyglądają włosy po ich umyciu. Jeśli stosujesz odpowiedni produkt, naturalna tekstura włosów powinna być zdefiniowana. A pasma zdrowe i sprężyste. Ale jeśli kosmyki wyglądają na matowe i brak im objętości. A w dodatku są oklapnięte i szybko tracą elastyczność i nie układają się w naturalny dla siebie sposób – to kolejny znak, że warto zastanowić się nad zmianą.