Słowa, które w żargonie fryzjerskim niegdyś uchodziły za tabu, w 2020 roku odradzają się bez niekontrolowanych emocji i – co więcej – bez żadnego obciachu. Podczas ostatniej wizyty fryzjerskiej zaskoczyły mnie słowa stylisty, który układając moje świeżo podcięte włosy, stwierdził,  że „im gorzej to powtórzę w domu tym lepiej”. Ku mojemu zdziwieniu trendy, które zapowiedziano na kolejne miesiące 2020 roku, może nie dosłownie, ale z pewnością wpisują się w jego słowa. Niedośmiane przez hejterów króciutkie grzywki, asymetryczne cięcia i futurystyczne koloryzacje pojawią się na włosach ich dumnych właścicielek. Przynajmniej tak sądzą topowi styliści. Czy Polki są gotowe na taki otwartyzm? Tego dowiemy się niebawem.

Urocze fryzury na pierwsze wiosenne dni

Trójkąty (i kwadraty)

I tak, według stylistów w tym roku bardzo popularne stanie się przedłużanie szczęki. Niezależnie od kształtu twarzy krawędzie włosów będą tworzyły ostro cięty, awangardowy trójkąt.

 

Modna koloryzacja włosów

Koloryzacje przestaną być nudne. Bogate, ogniste, ale i naturalne odcienie zdominują prośby klientek salonów fryzjerskich. Podobno królowała będzie energetyczna miedź, ale i to zweryfikuje rzeczywistość. Czerń stanie się bardziej niebieska (sic!), a brązy zaczną wpadać w czerwień.

Koński ogon

Tak, owszem. To właśnie kucyk zdobi wiele wybiegów podczas prezentacji kolekcji na sezon jesień-zima 2020/21. Jest łatwy do stworzenia w domu, pasuje na wiele okazji, może być prosty, ale i falowany. Wymarzycie sobie akcesoria wpięte w koński ogon? Proszę bardzo. Do wyboru są zarówno te sportowe, jak i eleganckie.

Fryzury dla cienkich włosów. Te cięcia dodają objętości

Kontrasty

2020 rok będzie rokiem alternatywek i jesieniar. Koloryzacja w stylu pasm Mallena to swoisty zwrot akcji w stylu Spice Girls z lat 90. Odradza się w pięknym stylu, choć nie wszystkim musi się podobać. Podczas gdy w ubiegłym roku stawiałyśmy raczej na subtelność, w tym roku odważnie przesadzamy. Jasne pasma kontrastujące z ciemnymi włosami będą hitem. Na pewno za granicą.

W stylu lat 70.

Kudłate głowy w stylu lat 70. tym razem powrócą z grzywkami i wzmocnione teksturą beach waves. Tego typu stylizacje uzupełnione o „grzywki pasujące do każdego kształtu twarzy” będą wyróżniały się na tle pozostałych fryzur proponowanych przez stylistów.

Fryzury, dzięki którym będziesz wyglądać młodziej. Dodają uroku!