Oto co mają do powiedzenia styliści włosów na temat Twoich złych nawyków związanych z pielęgnacją włosów.

W rzeczywistości nasze włosy są bardzo delikatne, dlatego wszystkie uszkodzenia, które im wyrządzamy są potem trudne w „naprawie”. Koloryzacja i stylizacja za pomocą urządzeń termicznych mają poważny wpływ na ich kondycję. Istnieje wiele codziennych nawyków pielęgnacyjnych, które mogą pomóc utrzymać nasze włosy w doskonałym stanie. Jest też wiele rzeczy, które Twój fryzjer chciałby abyś przestała robić. Sprawdź czy te grzeszki dotyczą również Ciebie!

ZOBACZ TEŻ: CZY SUCHY SZAMPON JEST SZKODLIWY? 5 KOSMETYCZNYCH PYTAŃ, KTÓRE CHCIAŁAŚ ZADAĆ

Ciągłe wiązanie włosów

Trzymanie zbyt mocno spiętych włosów nie jest dla nich najlepszym rozwiązaniem. Zbyt mocne ściągnięcie włosów może spowodować uszkodzenia mieszków włosowych, powodując stopniowe wypadanie pasm.

Wydajesz sporo pieniędzy w salonie, ale oszczędzasz na dobrych produktach w domu

Ludzie spędzają tyle czasu w salonie, wydając naprawdę spore kwoty, a potem wracają do domu i nie chcą inwestować w produkty wysokiej jakości mówi jeden ze stylistów. Jest tak wiele opcji różnorodnych produktów zalecanych przez fryzjerów w porównaniu do drogeryjnych, często nieskutecznych kosmetyków. Każde włosy są inne, a przez to wymagają innego typu pielęgnacji. Tylko profesjonalne produkty mogą dać Ci naprawdę skuteczne rezultaty. Większość stylistów naprawdę dba o Twoje włosy, a nie tylko próbuje sprzedać Ci produkty.

Maseczka na twarz, a co z włosami?

Kiedy myślimy o maseczkach, na pierwszą myśl przychodzi nam pielęgnacja twarzy. Robimy tak wiele, by zachować gładką, promienną cerę, ale zapominamy o włosach. Fryzjerzy upominają się o taką samą troskę. Wszyscy mówią, że nie mają czasu na odżywcze maseczki tłumaczy specjalista i zaleca… multitasking! Po prostu nałóż maskę na włosy i czepek i rób to co zwykle. W końcu to o wiele wygodniejsze niż maseczki w płachcie, na które zawsze znajdzie się czas.

Szczotkuj włosy przed prysznicem

Włosy są najbardziej podatne na zniszczenia, kiedy są mokre . Styliści radzą, byś nie szczotkowała ich po prysznicu, jeśli nie chcesz bardziej ich uszkodzić. Aby rozplątać włosy lepiej jest rozczesać je tuż przed myciem, a po prysznicu najlepiej przeczesać je grubym grzebieniem przeznaczonym do włosów mokrych.

ZOBACZ TEŻ: OSTRO SKRYTYKOWAŁA GRZYWKI I WYWOŁAŁA BURZĘ. „TO NIE JEST FRYZURA DLA DOROSŁYCH”

Trzymasz się jednego produktu przez długi czas

Pozbawione życia, matowe, płaskie włosy mogą być przyczyną Twojego kurczowego trzymania się tego samego szamponu przez naprawdę długi czas. Jeśli chcesz, by Twoje włosy odżyły, stały się sprężyste, gładkie i pełne życia regularnie zmieniaj swój szampon. Dobrze jest mieć kilka różnych produktów, np. szampon nawilżający, oczyszczający, chroniący kolor i dodający objętości i stosowanie ich naprzemiennie.

Co Wy na to?