Nasze włosy to nasz atut. Znak rozpoznawczy. Duma i powód do narzekań. Bez umytych, zadbanych włosów mało która kobieta rusza się z domu. To bardzo ważna część naszej urody, dlatego tak ciężko patrzy się na pozostałości na szczotce do włosów. Wypadanie pojedynczych kosmyków to zawsze dla nas trauma. Wiedziałaś o tym, że z tym problemem walczy mniej więcej 21 milionów kobiet na całym świecie? Warto poznać powody, dla których nasze włosy najczęściej wypadają, by im zapobiegać bądź skutecznie leczyć skutki.

ZOBACZ TEŻ: WSTRZYKIWANIE KRWI W SKÓRĘ GŁOWY. OTO NOWY SPOSÓB NA WALKĘ Z WYPADANIEM WŁOSÓW

Zła dieta

Powiedzenie “jesteś tym, co jesz” jest nadal szalenie popularne. Nie dostarczając organizmowi odpowiednich składników odżywczych, włosy nie mają podstawy do tego, by zdrowo rosnąć. Wielkim błędem jest m.in. pomijanie białka w swojej diecie, które jest niezwykle istotne dla porostu włosów.

Niezdrowy tryb życia

Brak odpowiedniej ilości snu, alkohol, nieodpowiednia suplementacja – to trzy powody, przez które włosy mają bardzo utrudniony wzrost. Mocne włosy nie są wynikiem świetnych genów, a odpowiedniej pielęgnacji oraz dbałości. Skóra głowy z kolei nie jest dobrą podstawą dla włosów, jeśli brakuje witamin, jest przesuszona czy narażona na infekcje. Nikomu też nie trzeba tłumaczyć, że alkohol odwadnia organizm i wypłukuje minerały. Jeśli więc zauważyłaś wzmożone wypadanie włosów, odstaw na pewien czas alkohol, aby sprawdzić, czy skóra głowy się poprawiła.

ZOBACZ TEŻ: Dieta przeciw wypadaniu włosów – czy działa?

Zła pielęgnacja

Wszyscy wzrastaliśmy w otoczeniu złych nawyków pielęgnacyjnych. Czy kiedyś ktoś wspominał Ci, że powinnaś robić peeling skóry głowy? A może ktoś pokazał Ci, że włosy powinno się myć szamponem idąc od końcówek włosów do cebulek? Założę się, że robisz to odwrotnie, tak jak ja. A w ten sposób powstrzymujesz łamanie struktury włosa oraz rozdwajania się końcówek.

Genetyka

Zapytaj Mamę, czy miała problem z wypadaniem włosów w Twoim wieku. Może się okazać, że w genach otrzymałaś też niechciany prezent i wraz ze zmianami hormonalnymi masz tendencję do tracenia włosów. Innymi czynnikami może być też stres, tendencja do gromadzenia niewystarczającej ilości składników odżywczych z jedzenia czy pory roku.

Co robić w przypadku częstego wypadania włosów?

Przede wszystkim warto zacząć od większej dbałości o zdrowe nawyki, które same w sobie mogą zniwelować problem. Zmień dietę na czyste jedzenie, z dużą zawartością warzyw, owoców. Suplementuj witamy, pij dużo wody i staraj się przesypiać tę samą ilość godzin. Wróć na siłownię i zadbaj o ciało – ludzki organizm to naczynia połączone, gdzie jedna poprawa może odbijać się w wielu aspektach naszego życia.

A jak zadbać o wypadające włosy?

Przy wypadających włosach trzeba też koniecznie zwrócić uwagę na pielęgnację. Zacznij od zmiany wody do mycia włosów z gorącej na letnią, używaj jedynie własnych narzędzi do układania włosów (w tym również gumek do włosów), delikatnie szczotkuj włosy, peelinguj skórę głowy i zmień kosmetyki na bardziej naturalne. Szczególną uwagę poświęć wszystkim kosmetykom, które posiadają w składzie aloes oraz miód – cudownie nawilżają i odżywiają skórę głowy, co pomaga w odbudowie ich struktury i zapobieganiu wypadaniu włosów w przyszłości.

A jakie są Wasze domowe sposoby na wypadanie włosów?